Puchar Billie Jean King: Polska - Brazylia. Transmisje w Polsacie Sport News

Tenis
Puchar Billie Jean King: Polska - Brazylia. Transmisje w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport
Polskie tenisistki po ponad rocznej przerwie wznawiają rywalizację w Pucharze Billie Jean King.

Polskie tenisistki po ponad rocznej przerwie wznawiają rywalizację w Pucharze Billie Jean King. W Bytomiu dojdzie do meczu Polska - Brazylia, a nasz kraj reprezentować będą między innymi Urszula Radwańska czy Magdalena Fręch. Transmisje wszystkich spotkań od piątku 16 kwietnia w Polsacie Sport News.

Puchar Billie Jean King to kontynuator tradycji Pucharu Federacji. W ubiegłym roku organizatorzy turnieju, w którym mierzą się najlepsze kobiece reprezentacje, zmienili nazwę dla upamiętnienia amerykańskiej tenisistki Billie Jean King. Polska drużyna narodowa w Fed Cup wystąpiła po raz pierwszy w 1966 roku. Rozegrała dotychczas 126 meczów, wygrywając 68 z nich i ponosząc 58 porażek. Przy czym w tej chwili ma szansę przedłużyć zwycięską serię do sześciu spotkań.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mecz Polska - Brazylia na wagę powrotu do światowej elity

 

W lutym ubiegłego roku w turnieju Grupy I w Luksemburgu reprezentacja, prowadzona przez kapitana Dawida Celta, pokonała kolejno ekipy Słowenii (2:1), Turcji (3:0) i Szwecji (2:0). Dzięki temu awansowała do fazy play-off. Kwietniowy mecz w Bytomiu z Brazylią został przełożony o rok z powodu pandemii. Zwycięstwo w Hali Na Skarpie oznaczać będzie prawo występu w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju Billie Jean King Cup w Budapeszcie, z udziałem najlepszych 12 zespołów świata.

 

Powołania na bytomskie zawody od kapitana polskiej kadry Dawida Celta otrzymały: Magda Linette (51. miejsce w rankingu WTA), Katarzyna Kawa (126), Magdalena Fręch (159), Urszula Radwańska (228) i deblistka Paula Kania-Choduń (128. w deblu). Od początku wiadomo było, że w Bytomiu nie zagra najlepsza polska zawodniczka Iga Świątek (16. w światowym rankingu).

 

Na kilka dni przed zawodami okazało się, że udziału w nich nie będzie mógła wziąć również Linette. - Magda wróciła niedawno na korty po kontuzji i operacji kolana, więc obawia się o swoje zdrowie przy zmianie nawierzchni z ziemnej na twardą (...) Zastąpi ją w składzie Weronika Falkowska, która w tym sezonie wygrała trzy turnieje ITF w Monastyrze i prezentuje wysoką formę - wyjaśnił Celt.

 

W pierwszym dniu rywalizacji odbędą się dwa mecze singlowe. O godz. 14:00 swoje spotkanie rozpoczną Magdalena Fręch i Carolina Alves. Po nich na kort wyjdą Urszula Radwańska i Laura Pigossi.

 

Trzeci mecz rozpocznie się w sobotę o godzinie 12:00. Zmierzą się w nim Fręch i Pigossi. Póżniej przyjdzie czas na starcie Radwańska - Alves. Jeśli w meczu Polska - Brazylia będzie remis 2:2 o tym, kto awansuje do kwalifikacji do finałowego turnieju w Budapeszcie, decydować będzie debel.

 

Transmisje wszystkich spotkań składających się na mecz Polska - Brazylia w Polsacie Sport News.

 

Piątek - 16 kwietnia
Magdalena Fręch - Carolina Alves - godz. 14:00
Urszula Radwańska - Laura Pigossi - ok. godz. 15:30

 

Sobota - 17 kwietnia
Magdalena Fręch - Laura Pigossi - godz. 12:00
Urszula Radwańska - Carolina Alves - ok. godz. 13:30

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie