Tokio 2020: Sztafeta na wyspie Okinawa pod znakiem zapytania

Inne
Tokio 2020: Sztafeta na wyspie Okinawa pod znakiem zapytania
fot. PAP
Trasa sztafety z ogniem olimpijskim na wyspie Okinawa na Pacyfiku stanęła pod znakiem zapytania ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem.

Trasa sztafety z ogniem olimpijskim na wyspie Okinawa na Pacyfiku stanęła pod znakiem zapytania ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem. Władze tamtejszej prefektury rozważają zmiany w programie kulturalno-sportowym, który przygotowano z tej okazji. Sztafeta miała gościć na Okinawie w dniach 1-2 maja.

Być może trasa skrócona zostanie do jednego dnia, a ogień olimpijski nie będzie przenoszony głównymi drogami na wyspie. Niewykluczone, że na trasie sztafety nie będą mogli gromadzić się kibice.

 

Wcześniej dwa inne miasta Osaka, jeden z największych ośrodków miejskich w Japonii oraz Matsuyama ogłosiły, że z powodu narastającej czwartej fali pandemii COVID-19 zrezygnowały z uroczystego przyjęcia sztafety z ogniem olimpijskim z udziałem publiczności.

 

ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska w Tokio. Czy Amerykanie się zaszczepią?

 

Okinawa to punkt wysunięty najbardziej na południe w japońskim szlaku sztafety. Wyspa w archipelagu o tej samej nazwie znana przede wszystkim z operacji desantowej wojsk amerykańskich w czasie II wojny światowej (baza wojskowa USA znajduje się tam do tej pory) oddalona jest od Tokio o ponad 1900 km.

 

Sztafeta wystartowała 25 marca z Fukushimy i ma zawitać do wszystkich 47 prefektur w Japonii. W wielu regionach obowiązują jednak pandemiczne obostrzenia, które mocno krzyżują organizatorom pierwotne plany.

 

Igrzyska Tokio 2021 zaplanowano na 23 lipca - 8 sierpnia, zaś paraolimpiada ma się odbyć w dniach 24 sierpnia - 5 września. 

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie