Billie Jean King Cup: Katarzyna Kawa - Carolina Alves. Relacja i wynik na żywo

Katarzyna Kawa zastąpiła Urszulę Radwańską i w sobotę rozegra mecz podczas Billie Jean King Cup. Jej rywalką będzie Carolina Alves, która w piątek uległa w dwóch setach Magdalenie Fręch. Radwańska z kolei w pierwszym dniu turnieju w Bytomiu przegrała z Laurą Pigossi 6:7 (9-11), 6:3, 2:6. W sobotę Fręch wygrała z Pigossi, Polki potrzebują więc jeszcze jednego zwycięstwa. Relacja i wynik na żywo meczu Katarzyna Kawa - Carolina Alves na Polsatsport.pl.

W piątek 227. w rankingu WTA Radwańska stoczyła z 326. w tym zestawieniu Brazylijką zacięty bój. Pierwszy set trwał aż 75 minut, później poszło nieco szybciej, ale emocji nie brakowało. Mecz trwał prawie trzy godziny.

Wcześniej sklasyfikowana na 157. miejscu w światowym rankingu Fręch wywiązała się z roli faworytki, chociaż Alves (342. pozycja) postawiła trudne warunki i w drugim secie prowadziła 2:0. Ostatecznie uległa 3:6, a ponieważ pierwszą partię Polka wygrała 6:4, nasza reprezentacja

objęła prowadzenie.

W sobotę Fręch pokonała Brazylijkę Pigossi 4:6, 6:3, 7:6 (7-4) w trzecim pojedynku meczu Billie Jean King Cup. W ekipie gości bywało nerwowo. Kapitan reprezentacji Brazylii Roberta Burzagli wdawała się w długie dyskusje z sędzią. W tie-breaku Fręch prowadziła 3:0, później był remis 4:4, ale końcówka trwającego 3 godziny i 4 minuty pojedynku należała do Polki.

Po tym spotkaniu kapitan reprezentacji Dawid Celt postanowił, że Radwańską zastąpi Kawa. Jeżeli Brazylijka ją pokona, to o losach całego spotkania zdecyduje starcie debli.

Mecz toczy się do trzech zwycięstw. Stawką bytomskiej rywalizacji jest awans do przyszłorocznych baraży o prawo gry w finałowym turnieju Billie Jean King Cup (dawniej Puchar Federacji).

Relacja i wynik na żywo meczu Katarzyna Kawa - Carolina Alves na Polsatsport.pl od godziny 13:30.