Bundesliga: Bayern Monachium ograł Wolfsburg i umocnił się na pozycji lidera

Manuel Neuer w sobotę miał co świętować.

Bayern Monachium pokonał 3:2 VfL Wolfsburg w sobotnim meczu piłkarskiej Bundesligi. Mistrzowie Niemiec wykorzystali tym samym piątkową wpadkę RB Lipsk i umocnili się na pozycji lidera niemieckiej ekstraklasy.

Kibice śledzący spotkanie Wolfsburga z Bayernem już w pierwszej połowie byli świadkami czterech goli. Częściej trafiali goście - trzykrotnie. Wynik meczu otworzył Jamal Musiala, a po 25 minutach było już 2:0 - tym razem na listę strzelców wpisał się zastępujący kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego Eric Maxim Choupo-Moting. Co prawda gospodarze odpowiedzieli trafieniem niezwykle skutecznego w aktualnym sezonie Wouta Weghorsta, ale ostatnie słowo przed przerwą należało do mistrzów kraju - raz jeszcze golkipera "Wilków" pokonał Musiala.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla Wolfsburga. Gospodarze zmniejszyli straty w 54. minucie za sprawą trafienia Maximiliana Philippa. Jak się jednak okazało, było to piąte i ostatnie trafienie, jakie tego dnia padło na stadionie mistrzów Niemiec z sezonu 2008/2009. Bayern zgarnął tym samym komplet punktów i wykorzystał piątkową wpadkę RB Lipsk. Druga w tabeli drużyna zaledwie bezbramkowo zremisowała u siebie z Hoffenheim.

Na ostatnie kilkanaście minut na murawie zameldował się Bartosz Białek. Polski napastnik Wolfsburga zmienił w 78. minucie Philippa.

Trener Bayernu wciąż musi radzić sobie bez Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski rozpoczął już jednak treningi z piłką i lada chwila powinien być do dyspozycji szkoleniowca ekipy z Monachium.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 2:3 (1:3)
Bramki: Weghorst 35, Philipp 54 - Musiala 15, 37, Choupo-Moting 24