ATP Challenger Tour w Splicie: Kacper Żuk awansował do finału!

Kacper Żuk wygrał z reprezentującym Szwecję Eliasem Ymerem 6:7 (5), 6:0, 6:1 i awansował do finału turnieju w Splicie.

W sobotnim półfinale drugiego tegorocznego turnieju ATP Challenger Tour w Splicie (z pulą nagród 44,8 tys. euro) Kacper Żuk wygrał z reprezentującym Szwecję Eliasem Ymerem 6:7 (5), 6:0, 6:1 i awansował do finału turnieju. W niedzielę jego rywalem będzie Quentin Halys lub Mathias Bourgue.

Przed tygodniem Żuk dotarł do półfinału pierwszego turnieju Challenger w Splicie, w którym musiał uznać wyższość Słoweńca Blaża Kavcicia (6:2, 3:6, 2:6). Polakowi zagwarantowało to 212. lokatę w rankingu ATP.

Tym razem w drodze do półfinału Żuk pokonał Czecha Lukasa Rosola, Niemca Maximiliana Marterera oraz Australijczyka Aleksandara Vukicia (200. zawodnik w rankingu ATP). W meczu półfinałowym zmierzył się z Eliasem Ymerem, zajmującym 207. miejsce na liście ATP. Już przed meczem wiadomo było, że niezależnie od wyniku, w poniedziałek Polak zadebiutuje w gronie 200 najlepszych tenisistów świata.

Pierwszy set był niezwykle zacięty i wyrównany. Ostatecznie zakończył się zwycięstwem Ymera 7:6. Po niepowodzeniu na początku meczu Żuk zdołał się szybko podnieść i w kolejnych setach zwyciężył 6:0 i 6:1, zapewniając sobie awans do finału. Dzięki tej wygranej w rankingu live znalazł się na 189. pozycji.

Dla Żuka był to czwarty w karierze mecz rozgrywany na poziomie półfinału turnieju tej rangi. Do tej opory wygrał tylko raz. Miesiąc temu w Petersburgu 22-letniemu tenisiście udało się odprawić z kwitkiem Czecha Jirziego Leheckę. W finale został jednak pokonany przez Rosjanina Jewgienija Tiurnewowa.

W niedzielnym meczu finałowym ATP Challenger Tour w Splicie rywalem Żuka będzie jeden z Francuzów – Quentin Halys (210 ATP) lub Mathias Bourgue (217 ATP).