Liga Narodów: Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zmieniła przepisy

Siatkówka
Liga Narodów: Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zmieniła przepisy
fot. FIVB
FIVB nieco się ugięła i zmieniła przepis dotyczący... zmian

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zmieniła zdanie i... przepis, który miał obowiązywać podczas tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów. Po gruntownej analizie sytuacji wspólnie z uczestnikami turniejów i przy zgodzie medycznej Grupy Roboczej VNL2021 – COVID-19 podjęto decyzję o umożliwieniu reprezentacjom wymiany do sześciu zawodników lub zawodniczek w trakcie rozgrywek. Wcześniej nie dopuszczano żadnych zmian w zgłoszonych wcześniej składach.

Ze względu na szczególne warunki rozgrywania turnieju zmiana została obwarowana szczegółowymi przepisami. Dokonać jej będzie można tylko raz i to określonego dnia: 9 czerwca w przypadku rozgrywek kobiet i 12 czerwca w przypadku mężczyzn. Jednocześnie bańkę musi opuścić co najmniej taka sama liczba członków delegacji, a planowane zmiany mają zostać zgłoszone już dwa tygodnie przed startem zawodów.

 

 

Turnieje zostaną rozegrane w „bezpiecznej bańce” we włoskim Rimini: żeńska część w dniach 25 maja - 25 czerwca, a męska od 28 maja do 27 czerwca.

 

Ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo epidemiologiczne, spełnionych musi zostać szereg warunków, w tym dwie kwarantanny (jedna obowiązkowa) i czterokrotne testy dla zmienników, łącznie przed i po dotarciu do Rimini.

 

ZOBACZ TAKŻE: Malwina Smarzek o Lidze Narodów

W ostatnich komunikatach FIVB potwierdziła też, że zmianie nie ulegnie pula nagród VNL, natomiast ogłoszona w piątek decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji Challenger Cup oznacza, że nie będzie awansu do ani spadku z grupy drużyn „pływających” Siatkarskiej Ligi Narodów.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie