Mistrzostwa świata w snookerze: Ronnie O'Sullivan - Mark Joyce. Relacja i wynik na żywo

Inne

W sobotę startuje najważniejszy turniej w snookerowym kalendarzu, czyli mistrzostwa świata. W meczu otwarcia zmierzą się broniący tytułu Ronnie O'Sullivan i debiutujący w imprezie tej rangi Mark Joyce. Relacja i wynik na żywo od godziny 11.00 na Polsatsport.pl.

Tradycją snookerowych mistrzostw świata jest to, że w pierwszym meczu aktualnej edycji gra triumfator poprzedniej. W premierowym spotkaniu MŚ 2021 zagra więc O'Sullivan, który sięgnął po triumf w najważniejszym turnieju rok wcześniej. W wielkim finale "The Rocket" pokonał wówczas Kyrena Wilsona 18-8. Dla legendarnego zawodnika był to szósty tytuł w karierze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski snookerzysta niespodziewanie zakończył karierę

Dla Joyce'a będzie to pierwszy występ w snookerowych mistrzostwach świata. 37-letni Anglik, żeby awansować do głównego turnieju, musiał przejść dwie rundy kwalifikacji. Najpierw rozprawił się z doświadczonym Anthonym Hamiltonem (6-3), a w decydującej rundzie kwalifikacji wygrał 10-7 z jedynym reprezentantem Brazylii w zawodowym tourze, czyli Igorem Figueiredo. 

Debiutanta czeka jednak niezwykle trudne zadanie. O'Sullivan to jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w historii tej dyscypliny sportu. Również w tym roku wymieniany jest w gronie faworytów do końcowego triumfu obok takich graczy, jak Judd Trump, Mark Selby czy John Higgins.

Mecze w pierwszej rundzie mistrzostw świata rozgrywane są do 10 wygranych partii. Na godzinę 11.00 zaplanowano dziewięć frejmów, a pozostałe zostaną rozegrane o godzinie 20.00.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Ronnie O'Sullivan - Mark Joyce od godziny 11.00 na Polsatsport.pl.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie