Polski siatkarz rozpocznie osiemnasty sezon gry w jednym klubie!

Siatkówka
Polski siatkarz rozpocznie osiemnasty sezon gry w jednym klubie!
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki
Łukasz Rudzewicz przedłużył kontrakt z MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Środkowy MKS Ślepsk Malow Suwałki Łukasz Rudzewicz przedłużył kontrakt z klubem na rozgrywki 2021/22. Będzie to osiemnasty sezon tego zawodnika w biało-niebieskich barwach.

Łukasz Rudzewicz urodził się 25 stycznia 1985 roku w Augustowie. Jest jedynym siatkarzem Ślepska, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe – od ligi zakładowej (amatorskiej) aż do PlusLigi. W każdym z rozegranych sezonów był bardzo ważnym elementem drużyny. W sezonie 2018/19 Rudzewicz sięgnął po złoty medal pierwszej ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. W mistrzowskim sezonie nie rozegrał jednak wszystkich spotkań z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres czasu.

 

Zobacz także: Kto zagra w PlusLidze? Cztery kluby chcą dołączyć do elity

 

W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. Doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w wyjściowej szóstce. W sezonie 2020/21 pełnił rolę kapitana biało-niebieskich.


 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ślepsk Malow Suwałki (@slepsk.suwalki)

 

W dwóch sezonach gry w PlusLidze Rudzewicz rozegrał 49 meczów (134 sety). Zdobył w nich 118 punktów – 70 w ataku + 10 zagrywką + 38 blokiem. MKS Ślepsk Malow Suwałki w obecnych rozgrywkach po raz pierwszy w historii awansował do fazy play-off. W końcowej klasyfikacji zajął ostatecznie 7. miejsce.

RM, Polsat Sport, slepsksuwalki.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie