Dawid Kownacki strzelił piątego gola w sezonie

Dawid Kownacki zdobył bramkę z rzutu karnego dla Fortuny Duesseldorf w wygranym 3:0 (1:0) na wyjeździe meczu z VfL Osnabrueck w 29. kolejce drugiej ligi niemieckiej. To jego piąte trafienie w sezonie. Polski piłkarz zaliczył też w niedzielę asystę.

Kownacki trafił do siatki w 50. minucie, podwyższając wynik na 2:0. Przed przerwą asystował natomiast przy golu Szweda Kristoffera Petersona.

24-letni piłkarz, uczestnik mistrzostw świata 2018 w Rosji, został zmieniony w 62. minucie.

Cały mecz w ekipie gości rozegrał Adam Bodzek, a Jakub Piotrowski wszedł na boisko w 72. minucie. W ekipie z Osnabrueck do 67. minuty grał David Blacha.

Fortuna, spadkowicz z Bundesligi, z dorobkiem 46 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli. Jej niedzielny rywal jest 16 z 26 pkt.