Dookoła Turcji: Jose Manuel Diaz wygrał wyścig. Ostatni etap dla Marka Cavendisha

Brytyjczyk Mark Cavendish (Deceuninck-Quick Step) wygrał ósmy, ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Turcji. To jego czwarte zwycięstwo w tej imprezie i 150. w karierze. W klasyfikacji generalnej triumfował Hiszpan Jose Manuel Diaz (Delko).

Kolarze przejechali w niedzielę 160,3 km z Bodrum do Kusadasi. Cavendish przewodził składającemu się z ok. 60 kolarzy peletonowi, w którym znalazł się też Diaz (27. miejsce). Byli w nim też obaj startujący w wyścigu Polacy: Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB) finiszował na siódmej pozycji, a Szymon Tracz (Nippo-Provence-PTS Conti) był trzydziesty.

Przed startem w Turcji 35-letni specjalista sprintu z wyspy Man nie odniósł zwycięstwa od lutego 2018. Po sukcesach w minionym tygodniu ma na koncie 150 triumfów w karierze.

W klasyfikacji generalnej Diaz minimalnie - o sekundę - wyprzedził Australijczyka Jaya Vine'a (Alpecin-Fenix). Trzecie miejsce zajął Argentyńczyk Eduardo Sepulveda (Androni Giocattoli-Sidermec). Tracz ukończył rywalizację na 28., a Aniołkowski - na 78. pozycji.

Przed ostatnim etapem wycofała się francuska ekipa BB Hotels, w której szeregach stwierdzono zakażenie wirusem Covid-19. W piątek z tego samego powodu uczyniła to amerykańska grupa Rally.