Kacper Żuk wygrał drugi turniej ATP Challenger Tour w Splicie

Kacper Żuk

Kacper Żuk zwyciężył w drugim turnieju ATP Challenger Tour w Splicie. W finale polski tenisista pokonał Mathiasa Bourgue 6:4, 6:2. To pierwszy taki sukces w karierze 22-letniego Polaka.

Kacper Żuk w finale rywalizował z Francuzem Mathiasem Bourgue sklasyfikowanym w rankingu ATP na 217. pozycji. Francuski tenisista przegrał pierwszego gema przy swoim serwisie, a Polak poszedł za ciosem i wygrał również drugą partię. Bourgue odrobił przewagę, a nawet wysunął się na prowadzenie 4-3, ale trzy kolejne gemy to już pokaz gry Żuka. Pierwszy set padł łupem polskiego tenisisty przy wyniku 6-4.

Drugi set to już ewidentna przewaga Żuka, choć przebieg poszczególnych setów wcale na to nie wskazywał. Zawodnicy toczyli równą walkę, ale końcówki przebiegały na korzyść Polaka. Żuk spokojnie prowadził 5-1 i pozostało mu tylko wygrać jednego gema, aby zakończyć mecz zwycięstwem. W przedostatnim gemie uaktywnił się Francuz, który wygrał na przewagi, ale to za mało, aby pokonać polskiego tenisistę. Kacper Żuk wygrał w ósmym gemie do 15, całego seta 6-2, a mecz 2:0.

To pierwszy wygrany turniej tej rangi w karierze Polaka. W tym roku Żuk był już w finale zawodów w rosyjskim Petersburgu, ale wówczas został pokonany przez Jewgienija Tiurnewowa.