Legia przeprowadzi rewolucję kadrową? Czesław Michniewicz domaga się transferów

Piłka nożna
Legia przeprowadzi rewolucję kadrową? Czesław Michniewicz domaga się transferów
Fot. PAP
Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz chce, żeby w letnim okienku transferowym klub sprowadził co najmniej pięciu piłkarzy na cztery konkretne pozycje.

Trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz chce, żeby w letnim okienku transferowym klub sprowadził co najmniej pięciu piłkarzy na cztery konkretne pozycje. Szkoleniowiec "Wojskowych" domaga się wzmocnień, by móc z sukcesem walczyć o awans do fazy grupowej europejskich pucharów.

Po 25 kolejkach PKO Bank Polski Ekstraklasy nikt nie ma wątpliwości, że Legia Warszawa obroni tytuł mistrza Polski. Celem, jaki otrzymał trener Czesław Michniewicz jest awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Choć walka o Ligę Mistrzów jak zawsze będzie niezwykle trudnym wyzwaniem, to w Legii mówi się dużo o próbie awansu do Ligi Europy. Planem minimum jest wywalczenie miejsca fazie grupowej nowych rozgrywek - Ligi Konferencji.

 

Według doniesień dziennikarzy serwisu legia.net Czesław Michniewicz spotkał się już w dyrektorem sportowym Legii Warszawa Radosławem Kucharskim, przedstawiając mu zapotrzebowanie na najbliższe okienko transferowe. Szkoleniowiec uznał, że do kadry "Wojskowych" potrzebuje nowego bramkarza, dwóch stoperów, środkowego pomocnika i napastnika. Najlepiej, żeby jeden z nich mógł jednocześnie pełnić rolę młodzieżowca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ostra dyskusja w Cafe Futbol. Boniek do Kołtonia: Co za bzdury!

 

Jednocześnie w Legii znajduje się spora grupa piłkarzy, którym wraz z końcem sezonu wygasają kontrakty z klubem. Rozmowy z nimi zostaną przeprowadzone po 27. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Legia zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Spotkanie jest zaplanowane na 25 kwietnia.

 

Jak wylicza serwis legia.com, rozmowy mają dotyczyć Radosława Cierzniaka, Igora Lewczuka, Artema Szabanowa, Marko Vesovicia, Waleriana Gwilii, Pawła Wszołka, Mateusza Cholewiaka, a także 41-letniego Artura Boruca. Żeby ten ostatni został w Legii prawdopodobnie będzie musiał zgodzić się na znaczną obniżkę wynagrodzenia. 

MB, Polsat Sport, legia.net

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze