Pięć goli w ostatnich minutach! PSG wygrało szalony mecz

Broniąca tytułu ekipa Paris Saint-Germain pokonała u siebie Saint-Etienne 3:2 w 33. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Wszystkie bramki padły w ostatnich kilkunastu minutach spotkania. Mistrz ma już tylko punkt straty do lidera - Lille.

Pierwszy gol w Paryżu padł dopiero w 77. minucie, kiedy niespodziewanie prowadzenie gościom dał Denis Bouanga. Jednak już chwilę później Kylian Mbappe wykorzystał dogranie Hiszpana Andera Herrery i doprowadził do wyrównania, a w 87. minucie nie pomylił się z rzutu karnego.

22-letni reprezentant Francji ma już w tym sezonie 23 ligowe bramki i prowadzi w klasyfikacji strzelców. Drugi jest Wissam Ben Yedder z AS Monaco, który zdobył 17 goli, ale w niedzielę może poprawić dorobek. Drużyna z Księstwa zmierzy się po południu na wyjeździe z Girondins Bordeaux.

To nie był jednak koniec emocji na Parc de Princes. W drugiej doliczonej minucie gospodarzy zaskoczył Romain Hamouma i znów był remis. Jednak ostatnie słowo należało do wicelidera, któremu komplet punktów zapewnił argentyński duet: asystował Angel di Maria, akcję wykończył Mauro Icardi.

PSG, które w środku tygodnia awansowało do półfinału Ligi Mistrzów kosztem Bayernu Monachium, powiększyło dorobek do 69 punktów. Prowadzący zespół Lille ma 70, a przed tą kolejką wyprzedzał mistrza o trzy. W piątek tylko zremisował u siebie z Montpellier 1:1.

Na trzecim miejscu jest AS Monaco - 65 pkt, a czwarty Olympique Lyon - 64. Te drużyny rozegrają swoje mecze 33. kolejki później w niedzielę.

W sobotę Arkadiusz Milik zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla Olympique Marsylia, a jego zespół wygrał u siebie z Lorient 3:2. Klub polskiego napastnika ma 52 punkty i zajmuje szóste miejsce w tabeli.