PlusLiga: Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Przed nami drugi mecz finałowy w PlusLidze. Jastrzębski Węgiel zmierzy się we własnej hali z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze są o krok od zdobycia mistrzostwa Polski. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Jastrzębianie sprawili wielką niespodziankę swoim kibicom i wygrali na Opolszczyźnie 3:1, mimo że pierwszego seta przegrali dotkliwie do 16.

 

W drugim spotkaniu miejscowi postarają się postawić kropkę nad i, sięgając tym samym po drugi w historii klubu tytuł mistrza kraju. Ten pierwszy i jak dotąd jedyny udało się wywalczyć w 2004 roku.

 

Zobacz także: Co z tą ZAKSĄ, a może to Jastrzębie takie mocne?

 

Dla kędzierzynian porażka w finale PlusLigi byłaby wielkim ciosem, biorąc pod uwagę ich dyspozycję w rundzie zasadniczej. Podopieczni Nikoli Grbicia byli hegemonem rozgrywek, a swoją dominację potwierdzili także w Pucharze Polski, który wygrali oraz w Lidze Mistrzów, gdzie awansowali do finału. ZAKSA stoi pod ścianą i musi wygrać w niedzielne popołudnie, aby doprowadzić do decydującego starcia u siebie.

 

Przewaga mentalna jest z pewnością wśród jastrzębian, którzy mogą jedynie ubolewać, że nie będzie im dane rozgrywać meczu z udziałem publiczności. Można bowiem wyobrazić sobie wielki tumult i głośną atmosferę. Sprawa złotych medali wciąż jest otwarta, ale miejscowi są bardzo blisko wielkiego sukcesu.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godz. 17:30 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie