Polski klub chce pomóc swojemu kibicowi. Spotkała go tragedia

Żużel
Polski klub chce pomóc swojemu kibicowi. Spotkała go tragedia
fot. Cyfrasport
Eltrox Włókniarz Częstochowa pragnie pomóc swojemu kibicowi.

Żużlowy klub Eltrox Włókniarz Częstochowa postanowił zorganizować zbiórkę pieniędzy na pomoc swojemu wiernemu kibicowi, który w wypadku w trakcie pracy stracił prawą nogę. Akcja zatacza coraz szersze kręgi wśród sportowej społeczności.

W takich sytuacjach animozje kibicowskie schodzą na dalszy plan, a liczy się solidarność. Z tego powodu występujący w PGE Ekstralidze klub z Częstochowy wraz ze swoim sponsorem tytularnym zgłasza się z prośbą o pomoc dla 39-letniego Michała, ojca dwójki dzieci, który potrzebuje wsparcia finansowego w celu zakupu protezy. Jej koszt to 160 tysięcy złotych.

 

Zobacz także: Został bohaterem meczu i... poszedł na akcję strażacką. Niezwykła historia polskiego zawodnika

 

"Michał jest wiernym Kibicem Biało-Zielonych. Podczas wykonywania obowiązków zawodowych, uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił nogę. Aby mógł powrócić do życia sprzed wypadku i podjąć pracę, potrzebuje kosztownej rehabilitacji oraz protezy, która umożliwiłaby mu normalne funkcjonowanie. Obecnie uczy się chodzić na wypożyczonej protezie, którą wkrótce będzie musiał zwrócić. Koszt nowej to 160 tys. złotych" - możemy przeczytać w komunikacie.

 

 

 

Klub z Częstochowy za namową swojego głównego sponsora dokonywał w przeszłości wiele akcji charytatywnych oraz społecznych. Należy mieć nadzieję, że i tym razem środowisko sportowe przyczyni się do tego, że akcja zakończy się sukcesem.

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie