Tokio 2020: Wielka deskorolka zachęca Nowozelandczyków do kibicowania

Inne
Tokio 2020: Wielka deskorolka zachęca Nowozelandczyków do kibicowania
Fot. PAP

Gigantycznych rozmiarów deskorolka, większa niż samochód, podróżować będzie przez Nową Zelandię przed rozpoczęciem igrzysk w Tokio. Przez 41 dni sztafeta odwiedzi 40 miast. Celem projektu jest zachęcenie fanów do aktywnego kibicowania olimpijskiej reprezentacji.

„Sztafeta olimpijska” nazwana w Nowej Zelandii „The Great Olympic Skate Roadshow” z udziałem sportowców rozpocznie się 10 maja.

 

Jazda na deskorolce jest jedną z pięciu nowych dyscyplin, w jakich zostaną rozdane medale w Tokio.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Prezydent MKOl spotkał się z premierem Japonii 

 

Gigantycznych rozmiarów deskorolka będzie głównym elementem strefy kibica w Auckland podczas trwania rywalizacji olimpijskiej w Tokio na przełomie lipca i sierpnia - poinformował Nowozelandzki Komitet Olimpijski.

 

„Idea +The Roadshow+ daje Nowozelandczykom możliwość wzbogacenia wiedzy o igrzyskach olimpijskich oraz udzielenia aktywnego wsparcia olimpijczykom dzięki różnorodnym inicjatywom społecznym i możliwościom jakie daje obecnie technologia” - powiedziała Kereyn Smith, dyrektor wykonawcza komitetu olimpijskiego.

 

 

Jedną z możliwości wirtualnego wsparcia nowozelandzkich sportowców (igrzyska odbędą się bez udziału kibiców z zagranicy) będzie specjalna aplikacja i elektroniczne opaski nadgarstkowe, z których będzie można wysyłać motywacyjna i gratulacyjne wiadomości do olimpijczyków w Tokio.

 

Nowa Zelandia planuje wysłać do Tokio około 200 reprezentantów. Sportowcy tego kraju wywalczyli 117 medali w historii letnich igrzysk, w tym 18 w ostatnich w Rio de Janeiro 2016. Najbardziej medalowymi dyscyplinami w tym kraju są od lat wioślarstwo, lekkoatletyka, żeglarstwo i kajakarstwo.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie