Arkadiusz Gardzielewski mistrzem Polski w maratonie. Wycieńczony padł na ziemię (ZDJĘCIA)

Arkadiusz Gardzielewski wycieńczony padł na ziemię.

Arkadiusz Gardzielewski okazał się najlepszy w rozgrywanych w niedzielę mistrzostwach Polski w maratonie. 34-latek wypełnił minimum olimpijskie i... wycieńczony padł na ziemię.

"Ceną sukcesu najczęściej jest ogromne cierpienie, które zawodnik musi znosić raz po raz na kolejnych treningach katując swój organizm do granic możliwości... Na koniec tego wszystkiego musi jeszcze przekonać swój organizm aby pójść o krok dalej... Tak właśnie było w Dębnie!" - napisał zwycięzca w mediach społecznościowych.

Zapewnił jednak, że nic poważnego mu się nie stało, a pomoc nadeszła szybko.

Opublikowany przez Arkadiusza Gardzielewskiego Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Uczestnicy mistrzostw Polski już od początku biegli w dobrym tempie, a łącznie sześcioro z nich wypełniło minima na igrzyska w Tokio. Wśród mężczyzn Gardzielewski triumfował z czasem 2:10.31. Tuż za nim finiszował Kamil Karbowiak (2:10.35), a na najniższym stopniu podium stanął Krystian Zalewski (2:11.00).

Wśród kobiet blisko 20-letni rekord Polski w maratonie wyrównała Aleksandra Lisowska (2:26.08), drugie miejsce zajęła Angelika Mach (2:27.48), a trzecie Izabela Paszkiewicz (2:28.12). One również osiągnęły rezultaty lepsze od wymaganego olimpijskiego minimum.