Bartosz Kurek bliski podjęcia decyzji o nowym kontrakcie

Siatkówka
Bartosz Kurek bliski podjęcia decyzji o nowym kontrakcie
fot. Cyfrasport
Wszystko wskazuje na to, że Bartosz Kurek pozostanie w Japonii.

Gdzie zagra Bartosz Kurek w kolejnym sezonie? Wszystko wskazuje na to, że atakujący reprezentacji Polski pozostanie w Japonii. Miałby przedłużyć kontrakt z obecnym zespołem Wolfdogs Nagoya.

O planach 32-letniego siatkarza poinformował "Przegląd Sportowy", chociaż deklaracja nie padła ani z ust samego Kurka, ani jego menadżera. Dziennikarze "PS", powołujący się na własne źródła, przekonują jednak, że decyzja zostanie ogłoszona w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Umowa miałaby obowiązywać przez jeden sezon, z opcją przedłużenia o kolejny.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski siatkarzy!

 

Kurek dołączył do Wolfdogs Nagoya w poprzednim sezonie. W rundzie zasadniczej jego ekipa uplasowała się na trzecim miejscu, co dało jej prawo do walki o wielki finał. W półfinale lepsza okazała się jednak drużyna Michała Kubiaka Panasonic Panthers, która ostatecznie zdobyła wicemistrzostwo kraju. Polski atakujący musiał zadowolić się trzecią pozycją.

 

Jeśli plany Kurka dojdą do skutku, nie będzie jednym Polakiem w lidze japońskiej. Kubiak również nie planuje zmieniać klubu i już w lutym oficjalnie potwierdził przedłużenie kontraktu z "Panterami".

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze