Lekkoatletyczne DME: Osiem reprezentacji na Stadionie Śląskim

Inne
Lekkoatletyczne DME: Osiem reprezentacji na Stadionie Śląskim
fot. Cyfrasport
Lekkoatleci ośmiu reprezentacji wystąpią w drużynowych mistrzostwach Europy na Stadionie Śląskim.

Lekkoatleci ośmiu reprezentacji wystąpią w drużynowych mistrzostwach Europy, które w ostatni weekend maja zostaną rozegrane na Stadionie Śląskim. - Kluczowym wyzwaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego – przypomniał dyrektor turnieju Bartłomiej Kowalski.

W Chorzowie rywalizować będą ekipy Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii oraz broniącej złotego medalu sprzed dwóch lat Polski.

 

W sierpniu 2019 polscy lekkoatleci po raz pierwszy w historii zwyciężyli w DME. Biało-czerwoni zdobyli wtedy w Bydgoszczy 345 punktów. Drugie miejsce zajęli Niemcy - 317,5, a trzecie Francuzi - 316,5. Były to ostatnie zawody w formule dwunastozespołowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Caster Semenya próbuje swoich sił na dystansie 5000 metrów

 

Z superligi spadły reprezentacje Czech, Szwecji, Grecji, Finlandii i Szwajcarii. Awansowała Portugalia.

 

Na chorzowskim stadionie rozpoczęła się ostatnia faza przygotowań do imprezy w czasie pandemii COVID-19.

 

- Przed nami najbardziej intensywne półtora miesiąca. Organizacja wydarzenia tej rangi to kolejna wysoko postawiona poprzeczka. W obecnej sytuacji kluczowym wyzwaniem i priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego zarówno zawodnikom jak i osobom biorącym udział w przygotowaniach – podkreślił Kowalski, cytowany w poniedziałkowym komunikacie na 40 dni przed imprezą.

 

Maj będzie wyjątkowo "lekkoatletyczny" w Chorzowie, bowiem 1 i 2 maja odbędą się tam mistrzostwa świata w biegach sztafetowych.

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze