Robert Lewandowski i SuperLiga. Romans kosztem miłości do kadry?

Piłka nożna
Robert Lewandowski i SuperLiga. Romans kosztem miłości do kadry?
fot. Cyfrasport
Czy Robert Lewandowski przestanie grać w reprezentacji Polski z powodu gry w SuperLidze?

SuperLiga jest obecnie odmieniana przez wszystkie przypadki. Rozgrywki te mogą zrewolucjonizować futbol i sprawić, że największe gwiazdy światowej piłki nożnej zostaną odcięte od gry w swoich reprezentacjach. To dotyczy także Roberta Lewandowskiego.

Pierwotnie Bayern Monachium był przeciwni powstania nowego formatu europejskich rozgrywek, jakimi są zmagania w SuperLidze. Mają one na celu zrzeszyć absolutnie topowe kluby Starego Kontynentu, które między sobą rozgrywałyby spotkania.

 

UEFA jest zdecydowanie przeciwna takiemu pomysłowi, chcąc dbać o prestiż Ligi Mistrzów. Dlatego też oficjele Europejskiej Federacji Piłkarskiej grożą, że wszystkie kluby, które zdecydują się wziąć udział w SuperLidze będą wykluczone z rozgrywek krajowych, a piłkarze tych zespołów będą mieć zakaz gry w jakichkolwiek zmaganiach pod egidą UEFA - także tych na niwie reprezentacyjnej.

 

Takie groźby mają na celu odstraszyć zawodników i kluby od wzięcia udziału w tak innowacyjnym pomyśle jak SuperLiga. Wspomniany Bayern był konserwatywny w tej sprawie, ale według hiszpańskich mediów - narracja najbardziej utytułowanego klubu w Niemczech zmieniła się.

 

Zobacz także: Superliga - co to jest? Kluby, terminarz, UEFA

 

"Bayern Monachium, PSG i Borussia Dortmund niedługo dołączą do SuperLigi" - możemy przeczytać na łamach MadridZone.

 

Jeżeli tak się stanie, wówczas zawodnicy tych klubów również znajdą się na cenzurowanym u włodarzy UEFA. To mogłoby oznaczać, że Robert Lewandowski, podobnie jak Wojciech Szczęsny - zostałby wykluczony z gry w reprezentacji Polski!

 

Byłaby to gigantyczna strata dla Biało-Czerwonych - nie tylko pod względem sportowym, ale również wizerunkowym. Nie od dziś wiadomo, że wielu kibiców ogląda mecze naszej kadry, aby móc podziwiać w akcji najlepszego napastnika świata.

 

Lewandowski mógłby występować jedynie w nieoficjalnych meczach polskiej kadry - nieobjętych egidą UEFA. Warto zaznaczyć, że również FIFA jest przeciwna powstaniu SuperLigi, co sprawiłoby, że napastnik Bayernu nie miałby także możliwości gry w mistrzostwach świata.

 

"Romans" Lewandowskiego oraz Bayernu z SuperLigą może oznaczać koniec związku naszego piłkarza z reprezentacją Polski.

Krystian Natoński, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Izrael - Islandia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie