"W Genewie panuje atmosfera wojny"

Piłka nożna
"W Genewie panuje atmosfera wojny"
fot. PAP
W Genewie rozpoczął się Kongres UEFA, podczas którego zapadną decyzje dotyczące m.in. zbliżających się finałów mistrzostw Europy.

W Genewie rozpoczął się Kongres UEFA, podczas którego zapadną decyzje dotyczące m.in. zbliżających się finałów mistrzostw Europy. O ogłoszeniu powstania Superligi, która ma się składać z 12 gigantów europejskiej piłki, na oficjalnych posiedzeniach się nie rozmawia. Jest to jednak główny temat dyskusji kuluarowych. - Panuje tutaj atmosfera wojny - przyznał Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki.

W Kongresie UEFA uczestniczy Maciej Sawicki. Sekretarz Generalny PZPN zwrócił uwagę na gorącą atmosferę, jaką można dostrzec w związku z tworzącą się Superligą.


- Panuje tutaj atmosfera wojny. Czas, w którym została ogłoszona Superliga nie jest przypadkowy. Dopiero co komitet wykonawczy UEFA zatwierdził nowy format Ligi Mistrzów. Będzie on obowiązywał od sezonu 2024/2025. Nowy kształt rozgrywek był ustalany z wszystkimi zespołami, stowarzyszeniem klubów i lig - powiedział.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zatwierdzono nowy format rozgrywek Ligi Mistrzów od sezonu 2024/25


- Wyjście przed szereg najbogatszych klubów, które chciałby zagarnąć dla siebie najlepszy piłkarski tort, został bardzo źle przyjęty. We wtorek odbędzie się Kongres UEFA. Panuje spore zamieszanie. Nie można dopuścić do sytuacji, w której dwanaście najważniejszych klubów tworzy Superligę i zgarnia największe laury. Na to nie ma tutaj zgody. Szykuje się ostra reakcja ze strony UEFA. Mamy nadzieję, że podobnie zareaguje FIFA - stwierdził.

 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie