World Tour w siatkówce plażowej: Wojtasik i Kociołek przegrały baraż o 1/8 finału

Siatkówka
World Tour w siatkówce plażowej: Wojtasik i Kociołek przegrały baraż o 1/8 finału
fot. PAP/EPA
Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały z Brazylijkami Aną Patricią Silvą Ramos i Rebeccą Cavalcanti Barbosą Silvą

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek przegrały z Brazylijkami Aną Patricią Silvą Ramos i Rebeccą Cavalcanti Barbosą Silvą 1:2 (19:21, 21:16, 6:15) baraż o awans do 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w meksykańskim Cancun.

Wicemistrzynie Starego Kontynentu sprzed dwóch lat wcześniej w meczach grupowych pokonały Chinki Fan Wang i Xinyi Xia 2:0 (21:18, 21:19) i przegrały z Rosjankami Nadieżdą Makroguzową i Swietłaną Chołominą 0:2 (15:21, 15:21).

 

ZOBACZ TAKŻE: Niepowodzenia Polaków w kwalifikacjach w Cancun

 

Z kolei Kantor i Łosiak rywalizację w grupie zaczęli od porażki z amerykańskimi weteranami Nicholasem Luceną i Philipem Dalhausserem 1:2 (15:21, 21:13, 11:15). O pozostanie w turnieju i awans do barażu walczyli z Nilsem Ehlersem i Larsem Flueggenem. Ulegli Niemcom 1:2 (21:16, 15:21, 13:15).

 

W eliminacjach odpadły trzy Biało-Czerwone duety: Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, Maciej Rudol i Michał Bryl oraz Miłosz Kruk z Jakubem Szałankiewiczem.

 

Zmagania w Cancun potrwają do wtorku i są pierwszym z serii trzech turniejów WT rozgrywanych w tym mieście. Wszystkie są czterogwiazdkowe (rangę zawodów cyklu wyznacza pięciostopniowa skala) i kluczowe dla ekip walczących o punkty do olimpijskiego rankingu, z którego można awansować na tegoroczne igrzyska w Tokio. Z polskich par szczególne znaczenie ma to dla Kantora i Łosiaka.

 

Od drugiego turnieju w Meksyku Bryl ma już grać ze swoim stałym partnerem Grzegorzem Fijałkiem, który długo wracał do sił po ubiegłorocznej operacji barku i późniejszej rehabilitacji. Duet ten jest pewny wywalczenia przepustki na igrzyska z rankingu olimpijskiego.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie