Alexander Ceferin skomentował wycofanie się Manchesteru City z SuperLigi. Dobitne słowa

Piłka nożna
Alexander Ceferin skomentował wycofanie się Manchesteru City z SuperLigi. Dobitne słowa
fot. PAP
Alexander Ceferin

Wszystko wskazuje na to, że projekt pod nazwą "SuperLiga" nie zrewolucjonizuje europejskiego futbolu. Kilka klubów pierwotnie zainteresowanych udziałem w tych rozgrywkach, pod wpływem presji kibiców, postanowiło jednak wycofać się z tego pomysłu. Wśród tych drużyn jest m.in. Manchester City, a decyzje włodarzy "The Citizens" skomentował prezydent UEFA Alexander Ceferin.

SuperLiga miała stanowić nowe otwarcie w europejskim futbolu. Rozgrywki miały bowiem zrzeszać najlepsze kluby na Starym Kontynencie, które rywalizowałyby jedynie między sobą o prymat w Europie, nie dopuszczając do zmagań mniejszych i biedniejszych przeciwników.

 

Taki pomysł, co zrozumiałe, nie spotkał się z pozytywną reakcją środowiska piłkarskiego na czele z Europejską Federacją Piłkarską - UEFA, która zagroziła, że zablokuje możliwość udziału w rozgrywkach krajowych oraz reprezentacyjnych wszystkim zawodnikom grających w SuperLidze. Dodatkowo presja kibiców sprawiła, że poszczególne kluby zaczęły wycofywać się z idei rywalizacji w nowych zmaganiach.

 

Zobacz także: Zbigniew Boniek skomentował zamieszanie wokół Superligi

 

Wśród klubów wycofujących się z SuperLigi jest Manchester City. To spotkało się z reakcją prezydenta UEFA Alexandra Ceferina, który od początku apelował do wszystkich o rozwagę i potępiał pomysł powstania nowych rozgrywek.

 

- Z przyjemnością witam z powrotem Manchester City w europejskiej rodzinie piłkarskiej. Wykazali się wspaniałą inteligencją. To ważny klub dla futbolu i cieszę się, że będę mógł z nimi współpracować w lepszej przyszłości - przyznał Ceferin.

 

 

Według doniesień mediów, oprócz Manchesteru City z SuperLigi zrezygnowała m.in. Chelsea.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze