Jakub Jarosz na kolejny sezon w GKS Katowice

Siatkówka
Jakub Jarosz na kolejny sezon w GKS  Katowice
fot. Cyfrasport

Jakub Jarosz podpisał umowę z GKS Katowice na sezon 2021/22. Atakujący trzeci rok z rzędu będzie reprezentował barwy śląskiej drużyny.

– Kiedy tylko pojawił się temat pozostania w GKS Katowice i doszło do odpowiednich rozmów, bardzo się z tego powodu ucieszyłem, bo od dłuższego czasu liczyłem na to, że moja przygoda z tym klubem będzie trwała dłużej. Jest to dla mnie o tyle ważne, że po prostu nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym zmieniać klub; GKS zapewnia mi wszystko, czego obecnie potrzebuję sportowo i życiowo. Dlatego sama decyzja była łatwa i cieszę się z finalizacji nowej umowy – powiedział Jakub Jarosz. 

 

Zobacz także: GKS Katowice wygrał rywalizację o dziewiąte miejsce w PlusLidze

 

Jarosz to wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny medalista mistrzostw Europy. Przez ostatnie dwa lata pełnił rolę kapitana siatkarskiej drużyny z Katowic i był jej liderem. GKS dał się poznać z dobrej strony całej siatkarskiej Polsce ze względu na swoją waleczność i boiskową energię.

 

Atakujący w ostatnich dwóch sezonach rozegrał 45 spotkań, w których zdobył łącznie 663 punkty i atakował ze skutecznością 49,7 procent. Sześciokrotnie zdobywał za swoje występy nagrodę MVP. To właśnie w barwach GieKSy Jakub Jarosz rozegrał swój 300. mecz w PlusLidze i przebił barierę 4000 punktów zdobytych w tych rozgrywkach, tym samym trafił na 4. miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących graczy w całej historii PlusLigi. Postawę naszego atakującego docenili kibice GKS, którzy w plebiscycie Złote Buki wybrali Jarosza najlepszym siatkarzem klubu w roku 2020.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GKS Katowice (@gksgieksakatowice)

 

– Kuba Jarosz był bezapelacyjnie liderem zespołu przez ostatnie dwa lata, dlatego nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do przedłużenia umowy. Jego jakość sportowa, doświadczenie, ale i zaangażowanie w sprawy drużyny i całego klubu budzą wielki szacunek. Myślę, że mogę śmiało powiedzieć, że stał się prawdziwym GieKSiarzem i bardzo się cieszę, że spędzi kolejny rok w Katowicach – ocenił dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, siatkowka.gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze