Kinga Drabek zostaje w BKS Bielsko-Biała

Siatkówka
Kinga Drabek zostaje w BKS Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport

Występująca na pozycji libero Kinga Drabek przedłużyła kontrakt z BKS Bielsko-Biała. – Kinga w ostatnim sezonie zrobiła spory krok do przodu zarówno sportowy jak i mentalny – powiedział trener Bartłomiej Piekarczyk.

Niespełna 23-letnia libero Kinga Drabek pochodzi z Bielska-Białej, a siatkarsko wychował ją BKS Stal. W 2013 roku przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk, gdzie wraz z reprezentacją Polski kadetek zajęła 8. miejsce w mistrzostwach Europy i zdobyła dwa srebrne medale mistrzostw Europy Wschodniej. W 2015 roku została zawodniczką MKS Dąbrowa Górnicza, w którym zadebiutowała w seniorskiej siatkówce. Po trzech sezonach w klubie z Zagłębia przeniosła się do E.Leclerc Radomki Radom, w której zagrała jeden sezon.

 

Zobacz także: Złoty set zadecydował! Grot Budowlani Łódź piątą drużyną Tauron Ligi

 

W 2019 roku wróciła do swojego rodzinnego miasta i ponownie została siatkarką bialskiego klubu. W BKS Stal Bielsko-Biała była podstawową zawodniczką i zagrała we wszystkich 22 meczach. Podobnie sytuacja wyglądała w ostatnim sezonie. Kinga grała rewelacyjnie i zbierała bardzo pochlebne recenzje. Wystąpiła w 25 spotkaniach ligowych, a trzykrotnie wybrano ją najlepszą siatkarką meczu! W rankingu na najlepiej przyjmującą zawodniczkę Tauron Ligi z wynikiem 57,55% pozytywnego przyjęcia zajęła 13. miejsce, ale jej największym atutem stała się gra w obronie. To właśnie dzięki jej widowiskowym obronom siatkarki BKS mogły wyprowadzać kontrataki. W kolejnym sezonie Drabek również będzie reprezentować czerwono-żółto-zielone barwy.

 

Kinga w ostatnim sezonie zrobiła spory krok do przodu zarówno sportowy jak i mentalny. Mieliśmy w tym roku bardzo dużą rywalizację na tej pozycji, a to pozytywnie wpływało na rozwój dziewczyn i poziom treningu. W wielu meczach Ciacho była mocnym punktem naszego zespołu, a co dla mnie najważniejsze, uważam, że ma jeszcze spore rezerwy i cały czas się rozwija! – powiedział trener BKS Bielsko-Biała Bartłomiej Piekarczyk.

 

WYNIKI MECZÓW TAURON LIGI

RM, BKS Bielsko-Biała
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie