Superliga: Atletico i FC Barcelona wycofają się z Superligi?

Piłka nożna
Superliga: Atletico i FC Barcelona wycofają się z Superligi?
fot. PAP
Superliga: Atletico i FC Barcelona wycofają się z Superligi?

Chyba nikt się nie spodziewał, że to pójdzie tak szybko! Po informacjach o próbach wycofania się z Superligi przez Chelsea i Manchester City, do Anglików dołączyły kolejne zespoły. Zainteresowane takim krokiem jest Atletico, a FC Barcelona uzależnia decyzję od głosowania kibiców.

W europejskim futbolu zanosiło się na ogromną rewolucję. 12 klubów z czołowych lig Starego Kontynentu miało stworzyć zupełnie nowe rozgrywki, które wywróciłyby dotychczas panujący ład do góry nogami. Do udziału w projekcie zgłosiły się następujące kluby: Manchester United, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham i Liverpool z Anglii, Real Madryt, Atletico Madryt i FC Barcelona z Hiszpanii oraz AC Milan, Inter Mediolan i Juventus z Włoch.

 

Ta decyzja spotkała się z wielkim sprzeciwem kibiców głównie tych drużyn. We wtorkowy wieczór, przed spotkaniem Chelsea - Brighton w Premier League, przed Stamford Bridge zgromadzili się fani "The Blues", którzy starali się wpłynąć na decyzję swojego klubu. Po kilkudziesięciu minutach wyszedł do nich... Petr Cech (pełniący funkcję dyrektora w zespole). Po kolejnych kilkunastu minutach pojawiła się informacja, że Chelsea przygotowuje dokumenty do opuszczenia Superligi.

Zobacz także: Superliga: Chelsea chce się wycofać z rozgrywek

Nie minęły kolejne minuty, a to samo stało się w przypadku Manchesteru City. Po chwili do angielskiej dwójki dołączyło hiszpański duet. Mówi się, że Atletico przygotowuje się do opuszczenia nowego projektu, a FC Barcelona uzależnia dołączenie do Superligi od głosowania swoich kibiców.

Wszystko jest związane z niezadowoleniem społeczeństwa oraz brakiem szczegółów odnośnie nowego projektu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie