Adrian Tekliński na dopingu. To były mistrz świata w kolarstwie torowym

Inne
Adrian Tekliński na dopingu. To były mistrz świata w kolarstwie torowym
fot. PAP
Adrian Tekliński może zostać zdyskwalifikowany na cztery lata.

Były mistrz świata w kolarstwie torowym Adrian Tekliński stosował środki dopingowe (EPO) i grozi mu czteroletnia dyskwalifikacja - potwierdził PAP dyrektor sportowy PZKol Marek Leśniewski.

Jako pierwszy informację podał portal WP Sportowe Fakty, powołując się na rozmowę z dyrektorem Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michałem Rynkowskim. Oprócz Teklińskiego czteroletnia dyskwalifikacja grozi startującemu w kategorii masters w kolarstwie górskim Jarosławowi Wołosiukowi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Katarzyna Niewiadoma na podium Strzały Walońskiej!

 

- Byliśmy informowani przez POLADA o pozytywnym wyniku badań próbki A u Adriana Teklińskiego. Potem nie miałem wiedzy, czy zawodnik zażądał badania próbki B. No i dowiedziałem się z wypowiedzi pana Rynkowskiego w Sportowych Faktach, że Tekliński nie będzie się o to starać. Koszt takiego badania wynosi ok. 10 tys. złotych - tłumaczył Leśniewski.

 

- Cała procedura kontroli antydopingowej zawodników przechodzi teraz przez POLADA, a federacja macierzysta jest tylko informowana o wynikach. POLADA nakłada karę. Zawodnik może ją przyjąć lub nie, a wtedy może stanąć przed Komisją Dyscyplinarną POLADA, aby walczyć o swoje racje. Jako PZKol nie mieliśmy prawa ujawniać nazwisk zawodników przed zakończeniem procedury ze względu na RODO i na ochronę ich interesu. Takie prawo posiada jedynie organ kontrolujący, czyli POLADA, na odpowiednim etapie procedury - podkreślił Leśniewski.

 

Tekliński zdobył złoty medal mistrzostw świata w wyścigu scratch na torze w Hongkongu w 2017 roku. 31-letni zawodnik zapowiadał w ubiegłym roku zakończenie kariery.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie