Halvor Granerud nie mógł patrzeć na Kryształową Kulę. "Wyrzuciłem ją z domu jak niechcianego lokatora"

Zimowe
Halvor Granerud nie mógł patrzeć na Kryształową Kulę. "Wyrzuciłem ją z domu jak niechcianego lokatora"
fot. Cyfrasport
Zwycięzca Pucharu Świata w skokach narciarskich Norweg Halvor Egner Granerud.

Zwycięzca Pucharu Świata w skokach narciarskich Norweg Halvor Egner Granerud stwierdził, że nie mógł wytrzymać psychicznie patrząc cały czas na Kryształową Kulę i po kilkunastu dniach wysłał ją do rodziców.

- Stała u mnie w małym mieszkaniu w Trondheim przez 11-12 dni, a ja cały czas na nią się patrzyłem i w końcu zaczęła nade mną dominować psychicznie i zacząłem z nią rozmawiać. W końcu powiedziałem jej „już dość i wynocha” i wyrzuciłem ją z domu jak niechcianego lokatora. Stoi teraz na półce u moich rodziców w Asker pod Oslo - powiedział Norweg.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Żyła zrobił furorę jako gość kabaretu w Telewizji Polsat

 

Widok największego w jego karierze trofeum sprawił, że cały czas myślał o kolejnym sezonie i następnych trofeach i zaczął się stresować. - Łatwo jest się zagubić patrząc ciągle na coś co cały czas mówi, że jest pierwsze, ale nie jedyne i przyjdą następne. Ta kula zaczęła być czymś w rodzaju fetyszu jak baśniowy pierścień, od którego nie można oderwać wzroku - wyjaśnił.

 

Poza tym przyznał, że nie najlepiej się czuje po przejściu koronowirusa, który wykazały u niego testy podczas mistrzostw świata w Obersdorfie. - Objawy miałem łagodne, ale później przyszło dziwne zmęczenie. Teraz jest jeszcze większe i właściwie nie mam siły trenować i w ogóle nic robić. Obawiam się długotrwałych skutków pochorobowych, a jedyną nadzieją jest myśl, że osłabienie może być tylko efektem wyczerpującego sezonu - powiedział skoczek dziennikowi „Dagbladet”.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze