ME w zapasach: Eduard Grigoriew zdobył brązowy medal

Sporty walki
Eduard Grigoriew zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym.

Eduard Grigoriew zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym, które odbywają się w Warszawie. W pojedynku o miejsce na podium kat. 61 kg pokonał Bułgara Georgi Wangełowa 4:2.

Z trzema medalami zakończyli udział w części mistrzostw Europy w stylu wolnym na warszawskim Torwarze reprezentanci Polski. W środę na najniższym stopniu podium stanął Grigoriew w kategorii 61 kg.

Grigoriew w debiucie w barwach polskich nie zawiódł swoich i kibiców oczekiwań pokonując w walce o brąz Bułgara Georgiego Wangełowa 4:2.

Pasywność rywala dała prowadzenie 1:0 Grigoriewowi po pierwszej rundzie. Potem w drugiej Bułgar wyrównał na 1:1, po czym reprezentant Polski objął prowadzenie 2:1 wykonując obalenie. Trzeci punkt przyniosło mu sprowadzenie do parteru na 68 sekund przed końcową syreną, a czwarty wypchnięcie rywala za matę. Bułgar "odgryzł" się jedną udaną akcją, kiedy Grigoriew starał się uciec za arenę.

Poza zawodnikiem Mazowsza Teresin, brąz wywalczył Radosław Baran (Grunwald Poznań) w 97 kg, natomiast wicemistrzem kontynentu we wtorek został Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) w wadze 65 kg.