ME w zapasach: Roksana Zasina powalczy o złoty medal

Sporty walki
Roksana Zasina walczyć będzie w czwartek w Warszawie o złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w wadze 55 kg.

Roksana Zasina walczyć będzie w czwartek w Warszawie o złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w wadze 55 kg. Zawodniczka ZTA Zgierz pokonała w półfinale Rumunkę Andreę Beatrice Anę 2:1.

Pierwszą 3-minutową rundę Polka wygrała 2:0 otrzymując punkt za wypchnięcie rywalki za matę, a drugi za brak aktywności Any po wskazaniu przez arbitra jej pasywności.

W czwartkowym finale rywalką Zasiny będzie Rosjanka Stalwira Orszusz. Polka zdobyła w dotychczasowych startach w mistrzostwach trzy medale, po jednym w każdym kolorze. Złoty wywalczyła w 2013 roku, srebrny pięć lat później, a brązowy w 2015 roku.

- Nie czuję satysfakcji. Chciałabym wygrać w czwartek. Myślę, że jak zwyciężę w finale to mogę wtedy wiele więcej powiedzieć o moich odczuciach i emocjach. Orszusz to doświadczona zawodniczka. Jest zapaśniczką numer 1 w Rosji w tej kategorii, a nie oszukujmy się - Rosja jest potęgą światową w tej dyscyplinie sportu - powiedziała po walce Zasina.

Polka rozpoczęła mistrzostwa na Torwarze od ćwierćfinału, w którym pokonała Kaciarynę Piczkouską z Białorusi 5:0.