NHL: Bramka-kuriozum w gradzie goli w Pittsburghu. Mistrz znów poległ

Szalony mecz w Pittsburghu wygrali gospodarze. Jeden z goli był kuriozalny

Aż 13 goli padło w meczu ligi NHL rozegranym we wtorek w Pittsburghu. Po dwóch tercjach hokeiści New Jersey Devils przegrywali z Penguins 0:6, w ostatniej zdobyli sześć goli i byli bliscy doprowadzenia do dogrywki. "Pingwiny" odpowiedziały jednym trafieniem, ale na wagę zwycięstwa. Trzeci gol dla gospodarzy padł w niecodziennych okolicznościach, a winowajca, bramkarz Devils Scott Wedgewood po pierwszej tercji nie wrócił na lód. Już 14. raz w sezonie przegrali mistrzowie z Tampa Bay Lightning.

Hokeiści Penguins zaczęli mecz w piorunującym stylu, już dziewięciu minutach prowadzili 3:0. Pomógł im w tym Kanadyjczyk Wedgewood, który pozwolił sobie na "drzemkę" w bramce Devils.

Po pierwszej przerwie Wedgewooda, który w sumie przepuścił cztery strzały, zastąpił jego rodak Aaron Dell. On też nie był jednak w stanie zatrzymać gospodarzy. Prowadzenie na 5:0 Penguins podwyższyli w 22., a na 6:0 w 36. minucie. Zanosiło się na bardzo wysokie zwycięstwo.

Od początku trzeciej tercji goście ostro ruszyli jednak do odrabiania strat. To były zupełnie inne "Diabły" niż przez wcześniejsze 40 minut. W połowie tej części gry mieli na koncie już trzy gole, ale ich plan zburzyła na chwilę bramka Sidneya Crosby'ego. Osiem minut przed końcem przyjezdni przegrywali 3:7. O załamaniu nie było jednak mowy, a gdy swojego pierwszego gola w karierze strzelił 20-letni Nolan Foote, na tablicy wyników widniało już tylko 7:5.

41 sekund przed końcową syreną szóstą bramkę dla Devils zdobył Andreas Johansson, ale na wyrównanie zabrakło czasu.

Po sześć goli wbili też hokeiści New York Islanders i Vancouver Canucks. Ci pierwsi w derbowej rywalizacji wygrali z New York Rangers 6:1, drudzy pokonali Toronto Maple Leafs 6:3.

Buffalo Sabres strzelali na bramkę Boston Bruins aż 32 razy, ale rewelacyjny tego wieczoru Tuukka Rask nie pozwolił się pokonać. Goście wygrali 2:0.

Broniący Pucharu Stanleya gracze Tampa Bay Lightning zaliczyli miłe złego początki. W szóstej minucie meczu z Carolina Hurricanes na prowadzenie wyprowadził ich Alex Killorn.

Później sprawy w swoje ręce wzięli goście, którzy w drugiej tercji strzelili trzy gole, a ostatecznie zwyciężyli 4:1.