PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W środę 21 kwietnia rozstrzygną się losy brązowych medali PlusLigi. Zawieszą je na szyjach zwycięzcy decydującego starcia pomiędzy PGE Skrą Bełchatów i VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Stawką tej konfrontacji jest nie tylko trzecie miejsce mistrzostw Polski, ale też udział w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/22. Szykuje się bardzo emocjonujące spotkanie. Relacja i wynik na żywo meczu PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

W rywalizacji o brązowy medal rozgrywek po dwóch odsłonach jest remis 1-1. W Bełchatowie po długim i pełnym zwrotów akcji meczu 3:2 zwyciężyli stołeczni, w Warszawie zaś 3:1 wygrała PGE Skra. - Jak widać, własna hala nie jest tutaj atutem. W ostatnim spotkaniu wygra ten, kto lepiej opanuje nerwy - zapowiedział Igor Grobelny, przyjmujący VERVY.

 

Bełchatowianie do decydujących o medalach starć przystąpili bez swojego lidera - Taylora Sandera. Amerykański przyjmujący w półfinałowym starciu skręcił staw skokowy i poczynania kolegów ogląda z trybun. Brakuje również Milana Katicia, który zmaga się z urazem mięśni brzucha. Trener Michał Mieszko Gogol do dyspozycji będzie miał więc tylko Milada Ebadipoura i młodego, niedoświadczonego Mikołaja Sawickiego.

 

Z kolei w szeregach Andrei Anastasiego zabraknie Jana Króla, który podobnie jak serbski przyjmujący, doznał kontuzji mięśni brzucha.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Król: Jesteśmy już na oparach, ale musimy zrealizować chociaż jeden cel tego sezonu

 

Mimo małych zmian personalnych oba zespoły znają się na wylot. Dlatego w decydującym spotkaniu nie może być więc mowy o żadnym zaskoczeniu. Zawodnicy nie mogą też liczyć na nagły skok formy, liga pędzi bowiem jak szalona. – W Arenie Ursynów graliśmy w niedzielę, a we wtorek czekał nas już wyjazd do Bełchatowa. Na treningi nie było zbyt wiele czasu. Musimy poprawić zagrywkę, bo to ona najbardziej zawiodła w meczu w Warszawie. W pierwszym secie wychodziła nam świetnie i nie daliśmy rywalom szans. A później było już znacznie gorzej. To PGE Skra dobrze serwowała i odrzucała nas od siatki. My zaś nie robiliśmy jej żadnej krzywdy tym elementem – przypomniał Belg. – Bardzo chcemy zawiesić na szyi brązowe krążki. Wierzę, że wrócimy do Warszawy jako medaliści mistrzostw Polski. Z biletami do gry w Lidze Mistrzów w kieszeni – dodał.

 

Zamykający rozgrywki PlusLigi w sezonie 2020/21 mecz pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa rozpocznie się o godzinie 17.30. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie