PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
W środę dowiemy się, kto zostanie brązowym medalistą sezonu 2020/21

W środę dowiemy się, kto zostanie brązowym medalistą sezonu 2020/21. Po porażce w pierwszym starciu z VERVĄ bełchatowianie musieli wygrać, by doprowadzić do trzeciego spotkania. PGE Skra stanęła na wysokości zadania i pokonała stołeczny klub. Teraz czas na decydujący mecz, którego rozstrzygnięcie jest podwójnie ważne. Zdecyduje bowiem nie tylko o trzeciej lokacie mistrzostw Polski, ale i miejscu w Lidze Mistrzów. Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w Polsacie Sport.

W pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce w PlusLidze stołeczni siatkarze zwyciężyli w Bełchatowie 3:2 i przed rewanżem byli w komfortowej sytuacji. Prócz tego, że mieli przewagę własnej hali, to w przeciwieństwie do bełchatowian dysponowali pełnym składem. Od początku walki o brązowy medal Michał Mieszko Gogol musi sobie radzić bez dwóch kontuzjowanych przyjmujących: Milana Katicia i Taylora Sandera. W zamian, do pierwszej szóstki dołączył Mikołaj Sawicki. Warto zaznaczyć, że młody gracz nie zawiódł i dołożył swoją cegiełkę w obu meczach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Król: Jesteśmy już na oparach, ale musimy zrealizować chociaż jeden cel tego sezonu

 

W kolejnym starciu zapowiadało się, że warszawianie postawią kropkę nad "i". Wygrali premierową partię do 14, ale kolejne trzy przegrali. – W poprzednich spotkaniach serwisem lepiej grała PGE Skra. Rywale ryzykują i starają się odrzucić nas od siatki. Mają w swoich szeregach kilku zawodników, którzy nadają rytm tym meczom. Musimy zatem utrzymać przyjęcie. Jeśli uda nam się to zrobić, będziemy w stanie nakręcić się i kończyć nawet trudne piłki – powiedział Damian Wojtaszek.

 

W trzeciej decydującej konfrontacji sytuacja trenera Andrei Anastasiego nieco ulegnie zmianie. Atakujący Jan Król we wtorek nabawił się kontuzji, najprawdopodobniej naderwał mięsień brzucha.

 

Siatkarze z Warszawy nie tracą wiary, że wrócą do stolicy z brązowymi medalami na szyi. – Pamiętamy, z kim gramy. PGE Skra to wielki zespół, zbudowany po to, żeby wygrywać nie tylko w PlusLidze, ale i w Lidze Mistrzów. Myślę jednak, że możemy po raz drugi wygrać w jej hali i wrócić do stolicy z brązowymi medalami. Wszystko jest w naszych rękach – zakończył libero VERVY.

 

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa od godziny 17.30 w Polsacie Sport.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie