Serie A1: Bezradna Sir Safety Conad Perugia. Cucine Lube Civitanova zdominowało trzeci mecz finałowy

Błyskawiczny mecz finałowy Serie A1. Siatkarze Cucine Lube Civitanova zdominowali rywalizację w trzecim spotkaniu o tytuł, nie dając Sir Safety Conad Perugii najmniejszych szans. W ostatnim secie goście pokonali ekipę Wilfredo Leona i Macieja Muzaja do 14!

W drużynie Perugii na boisku znowu pojawił się Aleksandar Atanasijević, który wspomógł ją już w drugim meczu finałowym. Pierwsza odsłona zaczęła się dość wyrównaną walką punkt za punkt jednak wyraźnie było widać, że to Lube prezentuje dużo lepszą formę. Świadczą o tym choćby cztery punktowe bloki, przy zerowej zdobyczy rywali. W połowie seta na prowadzenie wyszli goście tego spotkania i pewnie zamknęli go 20:25.

Druga odsłona była popisem gry w wykonaniu Lube, które dominowało w każdym elemencie. Siatkarze z Civitanovy bawili się siatkówką, podczas gdy gospodarze starali się przetrwać, popełniając błąd za błędem. W samej końcówce drużynie z Perugii udało się w końcu nawiązać walkę, ale było już za późno, aby poprawić wynik. Kolejna partia padła łupem gości.

Na początku trzeciego seta wydawało się, że Perugia na dobre wróciła do gry, a coraz pewniejsze ataki Atanasijevicia dawały nadzieję na przedłużenie meczu. Nic z tych rzeczy. Lube szybko pozbawiło rywali złudzeń, wygrywając tego seta do 14! Siatkarska dominacja.

Sir Safety Conad Perugia - Cucine Lube Civitanova 0:3 (20:25, 18:25, 14:25)

Stan rywalizacji: 1-2 dla Cucine Lube Civitanova (gra do trzech zwycięstw)