Rocky Boxing Night: W piątek podniebna gala bokserska w Gdańsku

Sporty walki
Rocky Boxing Night: W piątek podniebna gala bokserska w Gdańsku
fot. materiały prasowe
W piątek historyczna podniebna gala bokserska w Oliva Star w Gdańsku

Nigdy dotąd gala bokserska nie była rozgrywana 150 metrów nad ziemią. W piątek, 23 kwietnia w Olivia Star w Gdańsku odbędzie się „Rocky Boxing Night 8 im. Tadeusza Pietrzykowskiego”. O pas mistrzowski Frankofoński organizacji WBC w wadze junior ciężkiej powalczą współpromowany przez Krystiana Każyszkę Kongijczyk Youri „El Toro” Kalenga (25-6, 18 KO) i Słowak Michal Plesnik (9-4, 7 KO). Transmisja w kanałach Polsatu.

- Odliczamy dni do historycznego wydarzenia, jakiego pięściarski świat jeszcze nie widział. Przy współpracy z naszymi partnerami Olivia Business Centre, Muzeum II Wojny Światowej i Totalizatorem Sportowym - Marką Lotto, organizujemy podniebną galę na wysokości 150 metrów. A na niej aż 9 zawodowych walk i jestem przekonany, że telewidzowie będą bardzo zadowoleni – mówi Krystian Każyszka (Rocky Boxing Promotion).

 

Zobacz także: Rocky Boxing Night: Szczegóły gali

 

Pochodzący z DR Konga Yori „El Toro” Kalenga był tymczasowym Mistrzem Świata WBA, ale nie porzucił marzeń o zdobyciu pasa czempiona. Wspólnie z promotorami z Polski i Belgii dąży do realizacji celu, a jednym z kroków będzie piątkowa walka z Michalem Plesnikiem. Słowak w krótkim czasie dał się poznać ze znakomitej strony na polskich ringach, pokonując najpierw Igora Jakubowskiego, byłego Wicemistrza Europy amatorów i olimpijczyka z Rio de Janeiro, a następnie Kubańczyka Pablo Sancheza. I kiedy okazało się, że z powodu zakażenia koronawirusem do walki z Kalengą nie stanie Ukrainiec Stanislav Kutin (9-2, 8 KO), doszło do porozumienia z Michalem Plesnikiem dzięki Tomaszowi Turkowskiemu . Czy Słowak będzie w stanie sprawić sensację i pokonać „Byka” Kalengę?

 

W kategorii cruiser odbędzie się jeszcze jedna walka - rękawice skrzyżują Damian Smagieł (1-0) i Rafał Rzeźnik (1-0), a stawką ich pojedynku będzie awans do wielkiego finału Turnieju Wagi Junior Ciężkiej. Zwycięzca spotka się na jednej z kolejnych gal z utytułowanym Igorem Jakubowskim (3-1, 2 KO) lub Kajetanem Kalinowskim (1-0, 1 KO). Główna nagroda to 50 tys. złotych i zawodowy kontrakt z Rocky Boxing Team.

 

W ćwierćfinale turnieju Igor Jakubowski wygrał przed czasem z niezwykle ambitnym młodym zawodnikiem, ale niestety już mocno doświadczonym życiowo Pawłem Nowaczyńskim. Z pomocą Krystiana Każyszki Nowaczyński kontynuuje pięściarską przygodę, ale już w wadze półciężkiej. W piątek zmierzy się z Filipem Bielińskim.

 

Jednym z najciekawszych starć na „RBN 8 im. Tadeusza Pietrzykowskiego” zapewne będzie rywalizacja niepokonanego Adriana Szczypiora (6-0, 3 KO) z wracającym po dłuższej przerwie Damianem Mielewczykiem (12-5, 8 KO) w wadze średniej.

 

5-krotny Mistrz Polski w boksie olimpijskim Dominik Harwankowski (2-0, 1 KO) zmierzy się z Robertem Niedźwiedzkim w kategorii lekkiej. Natomiast 4 razy Mistrzem Polski był Damian Zawieruszyński, który w debiucie spotka się ze znakomitym kickboxerem, a kiedyś piłkarzem Lechii Gdańsk Łukaszem Puczyńskim (0-0-1) – w wadze super średniej.

 

- Mój rywal to bardzo dobry kickboxer, ale kickboxing to nie boks. Przygotowywałem się w klubie Golden Dragon Bydgoszcz z Rafałem Okońskimi i obaj z trenerem uważamy, że jestem lepszym bokserem od Łukasza. Postaram się przekonać o tym sędziów i wszystkich kibiców. Za mną dobre sparingi w klubie oraz podczas obozu Rocky Boxing Camp z Youri Kalengą, Rafałem Rzeźnikiem i Pawłem Nowaczyńskim – powiedział Damian Zawieruszyński.

 

W kategorii ciężkiej Jacek Chruślicki (5-0-1, 3 KO), pogromca byłego Mistrza Polski kat. superciężkiej Mateusza Cielepały, spotka się z Konradem Cupriakiem (0-2).

 

Kolejne pojedynki stoczą trenujący na co dzień w Poznaniu w tamtejszym klubie Walczak u Krzysztofa Blocka kubańscy pięściarze - Ihosvany Garcia (2-0, 1 KO) z Dominikiem Szalczykiem (1-1) i Evander Rivera (2-0, 1 KO) z Węgrem Zoltanem Szabo (27-27, 12 KO). W stolicy Wielkopolski pracuje także ich kubański trener Francisco Perez.

 

Gala w Gdańsku nosi imię Tadeusza „Teddiego” Pietrzykowskiego, znakomitego pięściarza, patrioty, żołnierza, więźnia Auschwitz, ale i artysty. Kilkadziesiąt walk – przymuszany przez obozowych strażników - stoczył w obozach koncentracyjnych. W pamiętnej pierwszej walce w KL Auschwitz „Teddy", ważący wtedy 40 kilogramów, pokonał kapo Waltera Dunninga. Tadeusz Pietrzykowski tam poznał innych współwięźniów, m.in. Witolda Pileckiego i Ojca Maksymiliana Kolbe.

 

Podczas poprzednich gal uczczona została pamięć innego boksera Jana Biangi oraz przypomniana została historia Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski".

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze