Zbigniew Boniek został wiceprezydentem UEFA. "To wielki sukces Polski"

Piłka nożna
Zbigniew Boniek został wiceprezydentem UEFA. "To wielki sukces Polski"
fot. PAP
Jakie są echa wyboru Zbigniewa Bońka na wiceprezydenta UEFA?

We wtorek 20 kwietnia 2021 zaczął upadać pomysł na stworzenie Superligi. To również dzień triumfu Zbigniewa Bońka, który został wybrany na wiceprezydenta UEFA.

- Przede wszystkim jest to ogromny osobisty sukces Zbigniewa Bońka. Serdecznie gratuluję. Jest to najwyższa funkcja, jaką polski działacz, kiedykolwiek sprawował - powiedział były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek wiceprezydentem UEFA

 

- To po prostu wielki splendor dla Polski. Polski, jako federacji, która ma swojego człowieka w najwyższych władzach i dzięki temu zyska głos - skomentował z kolei prowadzący "Prawdę Futbolu" Roman Kołtoń. 

 

Zanim jednak doszło do tego wyboru toczyła się walka z piłkarskimi rebeliantami. W szwajcarskim Montreux trwał Kongres UEFA.

 

- Słyszeliśmy w trakcie jego trwania, że był bardzo aktywny, że bardzo mocno bojkotował, czy też namawiał do bojkotu tych rebeliantów, którzy starali się utworzyć Superligę - powiedział z kolei Cezary Kowalski.

 

Rebeliantom się nie udało... A Boniek został jedną z najważniejszych postaci w europejskim futbolu. Zaraz po tym wyborze udzielił wywiadu Cezaremu Kowalskiemu. Całość można przeczytać na portalu Polsatsport.pl, a to jego fragment:

 

"Wysłuchałem płomiennego przemówienia prezydenta Realu Madryt Florentino Pereza. I zgadzam się z nim, że sport ma dużo do zrobienia w kształtowaniu świadomości młodych ludzi. Ale to nie ma nic wspólnego z tym, co on teraz firmuje. Co ma piernik do wiatraka? Gdyby Superliga miała powstać kilkadziesiąt lat wstecz, jej założycielami byłyby Steaua Bukareszt, Crvena Zvezda Belgrad".

 

Zobacz także: Zbigniew Boniek skomentował zamieszanie wokół Superligi

 

Tak powiedział piłkarz, który znalazł się na monecie w kolekcji "Królowie futbolu" obok Pelego, Eusebio, czy Franza Beckenbauera.

 

Do sierpnia tego roku Zbigniew Boniek będzie jeszcze prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

- Polska regularnie dostaje bardzo duże imprezy, jak młodzieżowe mistrzostwa świata, jak dwukrotnie finał LE i ten trend na pewno będzie kontynuowany, bo Zbigniew Boniek będzie na pewno zabiegał o przyznawanie tych imprez - dodał Listkiewicz.

 

Szymon Zaworski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie