Brytyjskie media: Mecze Euro 2020 z Dublina mogą być rozegrane w Londynie

Piłka nożna
Brytyjskie media: Mecze Euro 2020 z Dublina mogą być rozegrane w Londynie
Fot. PAP
Dziennik "Telegraph" podał, że mecze piłkarskich mistrzostw Europy, wstępnie zaplanowane w Dublinie, mogą zostać przeniesione na Wembley w Londynie.

Dziennik "Telegraph" podał, że mecze piłkarskich mistrzostw Europy, wstępnie zaplanowane w Dublinie, mogą zostać przeniesione na Wembley w Londynie. Jak pisze gazeta, miałaby to być nagroda za wycofanie się angielskich klubów z pomysłu stworzenia Superligi. W Irlandii ma grać Polska.

UEFA wymaga od 12 miast gospodarzy tegorocznego Euro deklaracji, że na trybuny będą wpuszczeni kibice. Z powodu pandemii koronawirusa Monachium, Dublin i Bilbao nie były w stanie takiej decyzji teraz podjąć. W piątek ma na ten temat rozmawiać Komitet Wykonawczy europejskiej centrali.

 

ZOBACZ TAKŻE: Euro 2020: Zwrot akcji w sprawie meczów Polaków! Wiemy, gdzie zagrają

 

Już teraz dużo spekuluje się jednak na temat tego, że niemieckie, hiszpańskie i irlandzkie miasta stracą status gospodarza, a zaplanowane w tych miejscach spotkania zostaną rozegrane gdzie indziej. Z polskiego punktu widzenia bardziej ciekawa jest decyzja w sprawie Bilbao i Dublina, gdzie biało-czerwoni mieli rozegrać dwa mecze grupowe - 14 czerwca ze Słowacją oraz 23 czerwca ze Szwecją. Dziennik "Telegraph" twierdzi, że te spotkania zostaną przeniesione do Londynu.

 

W Hiszpanii z kolei Polacy mają zaplanowane starcie z Hiszpanią (19 czerwca). Mówi się o tym, że to spotkanie ma przejąć Sewilla.

 

Komitet Wykonawczy UEFA ma się zebrać w piątek o godz. 10:00.

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze