Jest zielone światło na "brytyjską SuperLigę"! Celtic i Rangers o krok od Premier League?

Piłka nożna
Jest zielone światło na "brytyjską SuperLigę"! Celtic i Rangers o krok od Premier League?
fot. PAP
Według angielskich mediów ekipy Celtiku i Rangers FC mają stanowić fundamentalną część w kontekście reorganizacji Premier League.

To może być absolutna rewolucja w rozgrywkach angielskiej Premier League. Idąc tropem niedoszłych zmagań w Superlidze, Brytyjczycy chcieliby uczynić podobny krok w swoich rodzimych zmaganiach. Zgodę na to wydała już UEFA oraz FIFA.

Informację o planach reorganizacji Premier League podali dziennikarze The Sun, którzy donoszą, że niedługo zmagania o mistrzostwo Anglii przeobrażą się w "SuperLigę", a więc rozgrywki, w których miały rywalizować ściśle wyselekcjonowane czołowe kluby Europy.

 

W myśl tego pomysłu podobnie ma wyglądać walka na krajowym podwórku w Anglii. W rozgrywkach Premier League mają bowiem występować najmocniejsze ekipy z dołączeniem szkockich potentatów - Celticku Glasgow oraz Rangers. Zmagania liczyłyby zaledwie 14 drużyn, co zaostrzyłoby rywalizację o czołowe lokaty i zwiększyłoby zainteresowanie kibiców i telewizji na całym świecie. Wszak w całej tej zabawie chodzi nie tylko o prestiż sportowy, ale o większe dochody z tytułu praw telewizyjnych i sponsorskich.

 

Według doniesień The Sun zgodę na taki pomysł wydała już UEFA oraz FIFA, które były przeciwne powstaniu europejskiej SuperLigi.

 

Zobacz także: Real Madryt wykluczony z półfinału Ligi Mistrzów?! Prezydent UEFA: Wszyscy muszą ponieść konsekwencje

 

Z pewnością ciekawym pomysłem jest dołączenie do Premier League wspomnianych drużyn z Glasgow. Taka idea narodziła się już wiele lat temu, ale skończyło się jedynie na dyskusjach. Teraz na kanwie reorganizacji rozgrywek temat wraca i nabiera coraz realniejszych kształtów. Dookooptowanie takich ekip zwiększyłoby i tak już gigantyczny prestiż angielskim zmaganiom.

 

- Dołączenie Celtiku i Rangersów ma wielkie znaczenie, bez względu na zmiany w Premier League. To dwa wielkie kluby, który zwiększyłyby rywalizację w lidze i przyciągnęłyby jeszcze większe zainteresowanie kibiców - możemy przeczytać w The Sun.

 

W Premier League występowały już drużyny z Walii takie jak Swansea czy Cardiff. Niewykluczone, że podobnie będzie ze szkockimi gigantami.

 

Inny scenariusz reorganizacji Premier League - mniej "drastyczny" zakłada zmniejszenie uczestniczących w niej zespołów z 20 do 18.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze