Joan Laporta broni Superligi. "To konieczność"

Piłka nożna
Joan Laporta broni Superligi. "To konieczność"
fot. PAP
Joan Laporta broni Superligi. "To konieczność"

Prezydent Barcelony Joan Laporta, podobnie jak sternik Realu Madryt Florentino Perez, broni pomysłu Superligi. - Potrzebujemy więcej pieniędzy, żeby dawać jeszcze lepszy spektakl. Na niektórych klubach była wywierana presja, ale propozycja nadal istnieje - powiedział Laporta.

W niedzielę ogłoszono, że 12 czołowych klubów piłkarskich Starego Kontynentu: Manchester City i United, Chelsea, Arsenal, Liverpool i Tottenham Hotspur z Anglii, hiszpańskie Real Madryt, Barcelona i Atletico Madryt oraz Juventus Turyn, AC Milan i Inter Mediolan z Włoch zdecydowało się utworzyć zamknięte rozgrywki nazwane Superligą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jest zielone światło na "brytyjską SuperLigę"! Celtic i Rangers o krok od Premier League?

 

Pod wpływem silnej krytyki i presji z różnych stron, m.in. UEFA, FIFA, polityków i kibiców, już we wtorek pierwsze kluby-założyciele zaczęły się wycofywać. W środę na placu boju pozostały praktycznie tylko Real i Barcelona, zatem powszechnie uznano, że projekt w tych okolicznościach nie ma racji bytu.

 

W czwartkowe popołudnie na temat Superligi wypowiedział się prezydent Barcelony Joan Laporta. - Jesteśmy ostrożni w swoich decyzjach, ale Superliga to konieczność. Ostatnie słowo należy jednak do socios. Wielkie kluby generują dużo pieniędzy i w ten sposób musieliśmy wyrazić opinię na temat podziału finansowego. (...) Jesteśmy obrońcami lig w poszczególnych krajach, jesteśmy też otwarci na dialog z UEFA. Potrzebujemy jednak więcej pieniędzy, żeby dawać jeszcze lepszy spektakl. Na niektórych klubach była wywierana presja, ale propozycja nadal istnieje - powiedział Laporta.

Tym samym dołączył do Pereza, który również jest wielkim zwolennikiem Superligi. - Lawina krytyki, jaka na nas spadła, była taka, jakbyśmy kogoś zabili, jakbyśmy zabili, a co najmniej chcieli zabić futbol. A nasz cel był całkiem inny - chcieliśmy piłkę nożną uratować. (...) Superliga miała być kołem ratunkowym rzuconym piłkarstwu. Być może nasz pomysł nie został najlepiej zaprezentowany i wyjaśniony, ale... nie dano nam szansy. Pracowaliśmy wspólnie nad nim trzy lata - zaznaczył sternik Realu Madryt.

 

W czwartkowy wieczór FC Barcelona wydała oficjalny komunikat w sprawie Superligi. W oświadczeniu nie padły słowa o wycofaniu się katalońskiego klubu z projektu.
psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze