ME w zapasach: Łysak, Mądrowska i Wólczyńska awansowały do półfinału

Sporty walki
ME w zapasach: Łysak, Mądrowska i Wólczyńska awansowały do półfinału
Fot. PAP
Anżelina Łysak, Katarzyna Mądrowska i Aleksandra Wólczyńska awansowały do półfinałów zapaśniczych mistrzostw Europy.

Anżelina Łysak w wadze 57 kg, Katarzyna Mądrowska w 62 kg i Aleksandra Wólczyńska w 65 kg awansowały do czwartkowych półfinałów zapaśniczych mistrzostw Europy odbywających się w Warszawie.

Pochodząca z Ukrainy Łysak (Cement Gryf Chełm) zwyciężyła w ćwierćfinale na łopatki Włoszkę Franceskę Indelicato i w pojedynku o awans do finału zmierzy się z Aliną Hruszyną Akobiją (Ukraina).

 

Półfinałową rywalką Mądrowskiej (Feniks Pesta Stargard) jest Węgierka Marianna Sastin. W 1/4 finału Polka pokonała przez przewagę techniczną 13:2 Cansu Ahsoy z Turcji.

 

ME w zapasach: Eduard Grigoriew zdobył brązowy medal

 

W półfinale kategorii 65 kg naprzeciw siebie staną Wólczyńska (Grunwald Poznań) oraz Irina Ringaci (Mołdawia). Fazę wcześniej zapaśniczka z Poznania wygrała z Niemką Eyleen Sewinę 7:5.

 

Nie powiodło się Katarzynie Krawczyk (Cement Gryf Chełm) w kategorii 53 kg oraz Agnieszce Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań) w 72 kg.

Pierwsza z nich po wygranej w kwalifikacjach 12:1 z Litwinką Kamile Sernauuskaite uległa w ćwierćfinale Julii Leordzie z Mołdawii na punkty 1:7 natomiast druga stoczyła tylko jeden pojedynek przegrywając w ćwierćfinale z Włoszką Dalmą Canevą 1:2.

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze