PlusLiga: Przyjmujący podpisał dwuletnią umowę z GKS Katowice

Siatkówka
PlusLiga: Przyjmujący podpisał dwuletnią umowę z GKS Katowice
fot. Cyfrasport
Trener siatkarzy GKS Katowice Grzegorz Słaby.

Jakub Szymański pozostanie w GKS Katowice. Niespełna 23-letni przyjmujący podpisał nową, dwuletnią umowę ze śląskim klubem.

W sezonie 2021/22 PlusLigi w składzie siatkarskiej GieKSy zobaczymy Jakuba Szymańskiego. Mistrz świata kadetów z 2015 roku, a także były gracz Buskowianki Kielce i SMS PZPS Spała, w 2016 roku rywalizował z GKS Katowice o mistrzostwo I ligi, by trzy lata później zostać siatkarzem GieKSy i nabierać PlusLigowego doświadczenia.

 

Zobacz także: Kto zagra w PlusLidze? Cztery kluby chcą dołączyć do elity

 

W sezonie 2020/21 "Gelu" wystąpił w 17 spotkaniach katowickiego klubu, w których zdobył łącznie 120 punktów i zanotował 46,43 procent skuteczności ataku. Ponadto przyjmujący był filarem drużyny, która zdobyła brązowy medal plażowego cyklu PreZero Grand Prix organizowanego przez PlusLigę.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez GKS Katowice (@gksgieksakatowice)

 

– Kuba Szymański to bez wątpienia jeden z największych siatkarskich talentów młodego pokolenia. Ma wielki potencjał i ciężką codzienną pracą robi ogromne postępy. Wraz ze sztabem szkoleniowym widzieliśmy to na co dzień. Liczymy, że w kolejnych dwóch latach rozwinie się jeszcze bardziej i stanie się kluczowym zawodnikiem siatkarskiej GieKSy – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS Jakub Bochenek.

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze