Prawie 80 tysięcy kibiców na trybunach w Rosji

Piłka nożna
Prawie 80 tysięcy kibiców na trybunach w Rosji
fot. PAP
Grzegorz Krychowiak ostatnio notuje fantastyczne występy na rosyjskich boiskach.

75 918 kibiców zasiadło na trybunach podczas ostatniej - 26. kolejki rosyjskiej Premier League. Największa liczba fanów - 17 590 - pojawiła się na stadionie w Krasnodarze, który został zapełniony w połowie.

Rosyjscy kibice mogą oglądać mecze tamtejszej Premier League na trybunach od początku sezonu. Liczba widzów jest jednak cały czas ograniczona. W poprzedniej - 26. kolejce - trybuny poszczególnych stadionów również wypełnione były tylko w części.

 

ZOBACZ TAKŻE: Krychowiak piłkarzem meczu! Gol i asysta Polaka w spotkaniu z FK Rostów

 

Najmniejszy procent zapełnienia był na arenie w Groznym - 12% - co daje 3 574 widzów. Z drugiej strony aż połowa stadionu w Krasnodarze wypełniona była kibicami, których na mecz uczestnika tej edycji Ligi Mistrzów przyszło aż 17 590.

 

Łącznie w 26. kolejce na trybunach zasiadło aż 75 980 widzów. Nie jest to jednak nadzwyczajny wynik, bo np. w 24. kolejce ponad 100 tysięcy fanów obejrzało mecze Russian Premier League ze stadionów.

 

 

Rosyjskie kluby w dobie pandemii wychodzą również z ciekawymi inicjatywami dla kibiców. Zenit Sankt Petersburg oferuje możliwość darmowego zaszczepienia się przeciw koronawirusowi przed wejściem na trybuny na spotkania ligowe. Szczepienia preparatem Sputnik V są oferowane aż do końca ligowego sezonu.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze