Real Madryt wykluczony z półfinału Ligi Mistrzów?! Prezydent UEFA: Wszyscy muszą ponieść konsekwencje

Piłka nożna
Real Madryt wykluczony z półfinału Ligi Mistrzów?! Prezydent UEFA: Wszyscy muszą ponieść konsekwencje
fot. PAP
"Wszyscy będą musieli ponieść konsekwencje" - mówi prezydent UEFA Alexander Ceferin.

Już 27 oraz 28 kwietnia czekają nas półfinały Ligi Mistrzów. Co z drużynami, które jeszcze niedawno chciały rywalizować w konkurencyjnej SuperLidze? W najlepszej czwórce Champions League jest ich aż trzy. Do sytuacji odniósł się prezydent UEFA Alexander Ceferin.

W półfinałach Ligi Mistrzów zagrają Real Madryt z Chelsea oraz Manchester City z Paris Saint-Germain. Z tego grona jedynie mistrzowie Francji mogą spać spokojnie, ponieważ jako jedyni nie planowali udziału w innowacyjnych rozgrywkach SuperLigi.

 

Pomysł o nowych zmaganiach - wyłącznie dla topowych klubów Europy, szybko legł w gruzach, ale niesmak pozostał. Chelsea oraz Manchester City szybko zrozumiały swoje błędy i prawdopodobnie definitywnie zrezygnowały z pomysłu gry w SuperLidze. To z pewnością łagodzi nieuniknione konsekwencje ze strony UEFA.

 

Inaczej wygląda sprawa z Realem Madryt, którego prezesem jest Florentino Perez, a więc główny pomysłodawca całego projektu pod nazwą "SuperLiga". "Królewscy" oficjalnie nie zrezygnowali z udziału w tych rozgrywkach, podczas gdy UEFA wyraźnie zaznaczyła, że dla takich drużyn nie będzie miejsca ani w Lidze Mistrzów, ani nigdzie indziej, gdzie toczą się zmagania pod jej egidą.

 

Zobacz także: Upada pomysł organizacji Superligi! Na pokładzie zostały trzy kluby

 

Co zatem z półfinałem Champions League, który lada moment nastąpi? Do całej sprawy odniósł się prezydent UEFA, Alexander Ceferin.

 

- Konsekwencje będą, bo muszą być. Wszyscy będę musieli je ponieść. Tu nie chodzi wyłącznie o mnie i o Florentino Pereza. Mowa o futbolu. Jeżeli Real nie zagra z Chelsea w półfinale, wówczas telewizje będą żądały odszkodowań. To zatem mała szansa, aby nie doszło do tego spotkania. Kary jednak będą, ale o tym będziemy dopiero dyskutować. Dojdzie do zmian. Jeżeli kluby chcą grać w naszych rozgrywkach, muszą same się do nas zgłosić. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją swoje błędy. Przy wyciąganiu konsekwencji weźmiemy pod uwagę to, że angielskie kluby przyznały się do nich. Wszyscy je popełniamy - przyznał Ceferin w rozmowie ze słoweńską telewizją "24UR".

 

Wydaje, że największe zamieszanie z SuperLigą już za nami, ale temat tych niedoszłych zmagań i ich następstw będzie trwał jeszcze długo.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze