Serie A: Siedem goli! Wygrana Napoli w szalonym meczu, asysta Zielińskiego

Napoli rozbiło Lazio.

Napoli pokonało 5:2 Lazio w czwartkowym spotkaniu Serie A. Asystę przy jednej z bramek dla ekipy z południa Włoch zanotował Piotr Zieliński.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy, choć niewiele brakowało, a szansę na otworzenie wyniku mieliby goście. Po rzucie rożnym dla Napoli ze świetną kontrą wyszło Lazio i wydawało się, że Elseid Hysaj faulował Manuela Lazzarriego. Sędzia sprawdzał sytuację przy pomocy systemu VAR i dopatrzył się... karnego dla Napoli. Przy rożnym kopnięty został Kostas Manolas, a jedenastkę na gola pewnie wykorzystał Lorenzo Insigne.

Kilka minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Matteo Politano, który w swoim stylu zszedł z prawej strony boiska na lewą nogę i dokładnym strzałem pokonał Pepe Reinę. Choć w pierwszej połowie działo się jeszcze sporo, a Lazio między innymi trafiło w słupek, ostatecznie podopieczni Gennaro Gattuso prowadzili dwoma bramkami.

Druga część gry i kolejny świetny start Napoli. Raz jeszcze gola dla Napoli strzelił Insigne, tym razem efektownym lobem pokonując doświadczonego Hiszpana. W 65. minucie było już 4:0. Rzut z autu, świetne zachowanie Piotra Zielińskiego i kapitalny gol Driesa Mertensa.

Jak się jednak okazało 4:0 to... niebezpieczny wynik. W 70. minucie goście zmniejszyli straty. Piłkę w środku pola stracił Zieliński, a akcję Lazio celnym uderzeniem zakończył Ciro Immobile. Kilka chwil później było już 4:2. Giovanni Di Lorenzo sfaulował Immobile, a rzut wolny kapitalnym uderzeniem na bramkę zamienił Sergej Milinković-Savić.

Gdy wydawało się, że piłkarze ze stolicy pójdą za ciosem, w 80. minucie gola na 5:2 strzelił Victor Osimhen, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Nigeryjczyk wykorzystał asystę innego zmiennika, Hirvinga Lozano. Było to ostatnie trafienie w szalonym meczu, podczas którego padło aż siedem goli.

Zieliński na murawie przebywał przez 82 minuty. W miejsce reprezentanta Polski na boisku zameldował się utalentowany Macedończyk Eljif Elmas.

Napoli wykorzystało tym samym remis między Atalantą i Romą, a także wpadkę Milanu w spotkaniu z Sassuolo. Piłkarze prowadzeni przez Gattuso tracą do wicelidera z Mediolanu trzy punkty.

SSC Napoli - SS Lazio 5:2 (2:0)
Bramki: Insigne 7 (rzut karny), 53, Politano 12, Mertens 65, Osimhen 80 - Immobile 70, Milinković-Savić 74