Skandal podczas turnieju ATP. Wściekła gwiazda zdyskwalifikowana

Fabio Fognini został zdyskwalifikowany za rzekome obrażanie sędziego.

Do niemałego skandalu doszło podczas turnieju ATP w Barcelonie z udziałem znanego włoskiego tenisisty Fabio Fogniniego. Zawodnik z Italii w starciu z Bernabe Zapatą Mirallesem został zdyskwalifikowany za rzekome obrażanie sędziego liniowego.

Do całej sytuacji doszło w drugim secie. Pierwszą partię doświadczony 33-letni Fognini przegrał sensacyjnie 0:6. Kolejna odsłona była o wiele bardziej wyrównana. Przy stanie 4:4 zawodnikowi z Włoch puściły jednak nerwy, kiedy to arbiter liniowy wskazał jego błąd.

Zdaniem sędziego głównego Fognini przesadził z pretensjami do arbitra liniowego, rzekomo obrażając go. Ponieważ Włoch miał już jedno ostrzeżenie na koncie, mecz został przerwany, a sam zainteresowany musiał opuścić kort. To niewątpliwie rzadko spotykana sytuacja na turniejach rangi ATP.

Rzecz jasna sam zainteresowany nie zgadza się z decyzją sędziego. - Ciężko wytłumaczyć mi to, co wydarzyło się. Nikogo nie obraziłem. Możecie nazywać mnie złym człowiekiem, ale zostałem ukarany za nic - powiedział na łamach El Mundo Deportivo.

W mediach społecznościowych można zauważyć wściekłego Fogniniego, który po decyzji arbitra opuścił plac gry.