Skandal podczas turnieju ATP. Wściekła gwiazda zdyskwalifikowana

Tenis
Skandal podczas turnieju ATP. Wściekła gwiazda zdyskwalifikowana
fot. PAP
Fabio Fognini został zdyskwalifikowany za rzekome obrażanie sędziego.

Do niemałego skandalu doszło podczas turnieju ATP w Barcelonie z udziałem znanego włoskiego tenisisty Fabio Fogniniego. Zawodnik z Italii w starciu z Bernabe Zapatą Mirallesem został zdyskwalifikowany za rzekome obrażanie sędziego liniowego.

Do całej sytuacji doszło w drugim secie. Pierwszą partię doświadczony 33-letni Fognini przegrał sensacyjnie 0:6. Kolejna odsłona była o wiele bardziej wyrównana. Przy stanie 4:4 zawodnikowi z Włoch puściły jednak nerwy, kiedy to arbiter liniowy wskazał jego błąd.

 

Zdaniem sędziego głównego Fognini przesadził z pretensjami do arbitra liniowego, rzekomo obrażając go. Ponieważ Włoch miał już jedno ostrzeżenie na koncie, mecz został przerwany, a sam zainteresowany musiał opuścić kort. To niewątpliwie rzadko spotykana sytuacja na turniejach rangi ATP.

 

Zobacz także: Droga Huberta Hurkacza na szczyt oczyma Filipa Kańczuły

 

Rzecz jasna sam zainteresowany nie zgadza się z decyzją sędziego. - Ciężko wytłumaczyć mi to, co wydarzyło się. Nikogo nie obraziłem. Możecie nazywać mnie złym człowiekiem, ale zostałem ukarany za nic - powiedział na łamach El Mundo Deportivo.

 

W mediach społecznościowych można zauważyć wściekłego Fogniniego, który po decyzji arbitra opuścił plac gry.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze