PKO BP Ekstraklasa: Podbeskidzie wygrało z Lechem

Podbeskidzie – Lech 1:0.

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali w piątkowym meczu PKO BP Ekstraklasy na własnym stadionie Lecha Poznań 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Marko Roginic.

Pierwsza połowa stała pod znakiem dominacji "Górali", którzy starali się pressingiem zmusić zawodników ze stolicy Wielkopolski do popełnienia błędu. Jednak ci umiejętnie się bronili. Właściwie tylko dwa razy trener Lecha Maciej Skorża w tej części gry mógł zadrżeć o wynik spotkania.

W 29. min. Desley Ubbink popisał się ładnym strzałem z dystansu, ale piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na róg. Z kolei dwie minuty przed przerwą groźnie uderzył z wolnego Milan Rundic, ale niecelnie.

Lech w pierwszych 45 minutach nie atakował często, ale także dwa razy był bliski objęcia prowadzenia. W 10. min piłkę otrzymał, znajdujący się kilka metrów od bramki Michał Skóraś. Jednak stał tyłem do niej, więc podał do Mikaela Ishaka. Strzał tego ostatniego obronił Michal Peskovic. Z kolei w 25. min na uderzenie zdecydował się Skóraś, ale było ono niecelne.

Druga połowa miała zupełnie inny przebieg. Najwyraźniej zmęczeni bielszczanie oddali pole rywalowi. Raz po raz było gorąco pod bramką Peskovica.

Trener gospodarzy Robert Kasperczyk, widząc co się dzieje na boisku, stosunkowo szybko wykorzystał cały limit zmian. Dało to spodziewany efekt. Zespół z Poznania nie miał już przygniatającej przewagi, zaś Podbeskidzie zdołało zdobyć gola na wagę trzech punktów. Zdobył go w 74. min Marko Roginic, który popisał się pięknym strzałem z około 25 metrów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań 1:0 (0:0)

Podbeskidzie: Michal Peskovic - Filip Modelski, Rafał Janicki, Milan Rundic - Karol Danielak, Michał Rzuchowski (64. Marco Tulio), Desley Ubbink (61. Jakub Hora), Jakub Bieroński (64. Dominik Frelek), Peter Mamic (70. Peter Wilson) - Marko Roginic, Kamil Biliński (70. David Niepsuj).
Lech: Mickey van der Hart - Lubomir Satka, Bartosz Salamon, Thomas Rogne - Jakub Kamiński, Jesper Karlstroem (75. Jan Sykora), Nika Kwekweskiri (75. Dani Ramirez), Wasyl Krawec - Michał Skóraś, Mikael Ishak (79. Aron Johannsson), Pedro Tiba.

Bramka: 1:0 Marko Roginic (74).

Żółte kartki: Michał Rzuchowski, Filip Modelski (Podbeskidzie), Wasyl Krawec, Mikael Ishak, Thomas Rogne, Michał Skóraś (Lech).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Mecz bez udziału publiczności.