Fortuna 1 Liga: Remis w starciu beniaminków. Górnik Łęczna w lekkim kryzysie?

Widzew Łódź zremisował bezbramkowo z Górnikiem Łęczna w 26. kolejce Fortuna 1 Ligi.

W meczu beniaminków Widzew Łódź podzielił się punktami z Górnikiem Łęczna w 26. kolejce Fortuna 1 Ligi. Tym samym piłkarze Kamila Kiersia zaliczyli trzeci remis z rzędu w rozgrywkach. Mimo to jego drużyna wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę miał Widzew. Łodzianie nie potrafili jednak tego wykorzystać. Żaden z siedmiu oddanych strzałów w pierwszej połowie nie zagroził bramce gości z Łęcznej.

Dopiero po zmianie stron pierwszym celnym uderzeniem w meczu popisał się Patryk Mucha. Z jego obroną nie miał jednak żadnych problemów bramkarz Górnika.

Z minuty na minutę dominacja gospodarzy była coraz bardziej widoczna. Dziesięć minut przed końcem spotkania swoją okazję na zdobycie bramki miał Paweł Tomczyk. 22-latek, który zmienił na murawie Marcina Robaka, spróbował szczęścia, strzelając z ostrego kąta. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Maciej Gostomski. Dzięki niemu na tablicy wyników nadal widniał wynik 0:0.

Ostatecznie żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz w Łodzi zakończył się bezbramkowym remisem.

Goście po raz trzeci z rzędu podzielili się punktami w Fortuna 1 Lidze. Po 26. kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli. Z kolei Widzew plasuje się o siedem pozycji niżej.

Widzew Łódź - Górnik Łęczna 0:0

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Kacper Gach - Mateusz Michalski, Bartłomiej Poczobut, Patryk Mucha, Marek Hanousek (74, Caique), 29. Michael Ameyaw (66, Piotr Samiec-Talar) - Marcin Robak (66, Paweł Tomczyk)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Maciej Orłowski, Paweł Baranowski, Kamil Pajnowski, Leândro - Serhij Krykun (74, Marcin Stromecki), Bartłomiej Kalinkowski (81, Przemysław Banaszak), Adrian Cierpka, Karol Struski (74, Michał Goliński), Michał Mak (86, Aron Stasiak) - Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Tanżyna - Pajnowski

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)