PGE Ekstraliga: Leon Madsen nie wystaczył. Motor lepszy od Włókniarza

Żużel
PGE Ekstraliga: Leon Madsen nie wystaczył. Motor lepszy od Włókniarza
fot. PAP
Motor Lublin udanie rozpoczął występy na własnym torze, pokonując zespół z Częstochowy 49:41.

Motor Lublin udanie rozpoczął występy na własnym torze, pokonując zespół z Częstochowy 49:41. Co ciekawe, najlepszym zawodnikiem w meczu był lider gości Leon Madsen.

Po pierwszym remisowym wyścigu prowadzenie gospodarzom przyniosła konfrontacja teoretycznie dwóch najsilniejszych w ekstralidze par juniorów: Wiktor Lampart - Mateusz Cierniak oraz Jakub Miśkowiak - Bartłomiej Kowalski. Bardzo dobra postawa lubelskiej młodzieży to nie tylko wygranie biegu drugiego, ale także łączna 16-punktowa zdobycz (przy pięciu punktach juniorów z Częstochowy), która zadecydowała o sukcesie zespołu. Zarówno Lampart jak i Cierniak zaliczyli po pięć jazd, bo zastępowali także słabo spisującego się Krzysztofa Buczkowskiego oraz Jarosława Hampela, po jego upadku w wyścigu dwunastym.

 

Dobrze zaprezentował się także debiutujący w Motorze Dominik Kubera. Wykazywał on m.in. wyższość nad Bartoszem Smektałą, swoim klubowym kolegą z ostatnich lat, kiedy wspólnie występowali w barwach Unii Leszno.

 

ZOBACZ TAKŻE: PGE Ekstraliga: Dominik Kubera żużlowcem Motoru Lublin

 

Emocje wzrosły po dziewiątej gonitwie wygranej 5:1 przez Madsena i Smektałę przed Grigorijem Łagutą i Cierniakiem. Wówczas bowiem prowadzenie lublinian zmniejszyło się do dwóch punktów (28:26). Riposta gospodarzy nastąpiła w jedenastym wyścigu, w którym Lampart z Kuberą w pokonanym polu pozostawili Jonasa Jeppesena i Kacpra Worynę. Wygrywając również biegi nominowane, Motor zapewnił sobie pierwsze, ważne punkty meczowe.

 

Już w niedzielę lublinianie rozegrają na swoim torze kolejne zaległe spotkanie, a ich przeciwnikiem będzie Betard Sparta Wrocław.

 

Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa 49:41

 

Punkty:

 

Motor Lublin: Wiktor Lampart 11 (3,3,0,3,2), Grigorij Łaguta 10 (1,3,1,2,3), Dominik Kubera 10 (2,2,1,2,3), Mikkel Michelsen 8 (1,3,30,1), Jarosław Hampel 5 (3,0,2,-,-), Mateusz Cierniak 5 (1,2,0,1,1), Krzysztof Buczkowski 0 (0,0,-,-).

 

Eltrox Włókniarz Częstochowa: Leon Madsen 14 (3,2,3,3, 1,2), Bartosz Smektała 8 (0,1,2,3,2), Fredrik Lindgren 7 (1,1,2,3,0), Jonas Jeppesen 5 (0,3,1,1,0), Bartłomiej Kowalski 3 (2,1,w), Kacper Woryna 2 (2,0,-,0), Jakub Miśkowiak 2 (0,2,0).

 

Najlepszy czas 67,36 uzyskał Jarosław Hampel w 1. wyścigu.

 

Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno)

 

Widzów: Kilkadziesiąt osób na podnośnikach obok stadionu

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie