Rocky Boxing Night 8: Transmisja w Polsacie Sport Fight i Polsacie Sport

Sporty walki
Rocky Boxing Night 8: Transmisja w Polsacie Sport Fight i Polsacie Sport
fot. Polsat Sport
W hitowej walce wieczoru fani będą mogli pasjonować się walką o pas WBC w wadze junior ciężkiej.

Już w piątek podniebna gala bokserska w Gdańsku! W walce wieczoru pochodzący z Kongo Youri Kalenga (25-6, 18 KO) i Słowak Michal Plesnik (9-4, 7 KO) stoczą bój o pas mistrzowski Frankofoński organizacji WBC w wadze junior ciężkiej. Transmisja gali w Polsacie Sport Fight i Polsacie Sport.

To pierwsze takie wydarzenie w historii! Nigdy dotąd żadna gala bokserska nie była rozgrywana 150 metrów nad ziemią.

 

- Zobaczymy na niej aż dziewięć zawodowych walk i jestem przekonany, że telewidzowie będą bardzo zadowoleni – mówił Krystian Każyszka, właściciel Rocky Boxing Promotion.

 

W hitowej walce wieczoru fani będą mogli pasjonować się walką o pas WBC w wadze junior ciężkiej. Kalenga był tymczasowym mistrzem świata WBA, ale nie porzucił marzeń o zdobyciu pasa czempiona. Jednym z kroków do realizacji celu będzie właśnie piątkowa walka z Plesnikiem. Słowak w krótkim czasie dał się poznać ze znakomitej strony na polskich ringach, pokonując najpierw Igora Jakubowskiego, byłego wicemistrza Europy amatorów i olimpijczyka z Rio de Janeiro, a następnie Kubańczyka Pablo Sancheza. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Youri Kalenga: Nie nastawiam się na nokaut

 

- To nie będzie łatwa przeprawa. Kalenga to doświadczony zawodnik i ma bardzo mocne uderzenie. Mój plan jest prosty: będę dużo chodził na nogach i będę zadawał dużo ciosów. Tym chcę wygrać walkę. Chcę zabrać ten pas na Słowację – zapewnił Plesnik w rozmowie z Polsatem Sport.

 

W kategorii cruiser odbędzie się jeszcze jedna walka - rękawice skrzyżują Damian Smagieł (1-0) i Rafał Rzeźnik (1-0), a stawką ich pojedynku będzie awans do wielkiego finału Turnieju Wagi Junior Ciężkiej.

 

Jednym z najciekawszych starć na „RBN 8 im. Tadeusza Pietrzykowskiego” zapewne będzie rywalizacja niepokonanego Adriana Szczypiora (6-0, 3 KO) z wracającym po dłuższej przerwie Damianem Mielewczykiem (12-5, 8 KO) w wadze średniej.

 

Gala Rocky Boxing Night odbędzie się już w piątkowy wieczór. Transmisja od godziny 19.00 w Polsacie Sport Fight i od 20.00 w Polsacie Sport.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze