Tokio 2020: Ogień olimpijski nie dla publiczności na wyspie Miyakojimie

Inne
Tokio 2020: Ogień olimpijski nie dla publiczności na wyspie Miyakojimie
fot. PAP/EPA
Na Miyakojimie, największej wyspie japońskiej prefektury Okinawa, publiczność nie zobaczy sztafety z ogniem olimpijskim.

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 na Miyakojimie, największej wyspie japońskiej prefektury Okinawa, publiczność nie zobaczy sztafety z ogniem olimpijskim. To kolejny region, który zrezygnował z tych uroczystości przed igrzyskami w Tokio. Informację podał Komitet Organizacyjny olimpiady w stolicy Japonii.

Miyakojima stanowi część miasta o tej samej nazwie, które obejmuje także inne okoliczne wyspy. Cały region jest objęty obostrzeniami, które mają na celu zahamowanie przyrostu infekcji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Koronawirus na trasie sztafety z ogniem olimpijskim

 

- Tokio 2020 będzie w dalszym ciągu blisko współpracowało z prefekturą Okinawa i lokalnymi komitetami wszystkich innych prefektur, które mają powitać pochodnię z ogniem olimpijskim, aby zagwarantować, że te uroczystości będą bezpieczne dla wszystkich społeczności - napisano w komunikacie Komitetu Organizacyjnego igrzysk. Wcześniej z ceremonii związanych ze sztafetą zrezygnowały też Osaka i Matsuyama.

 

Sztafeta ruszyła 25 marca z Fukushimy i miała zawitać do wszystkich 47 prefektur w Japonii. Na koniec ogień ma być wniesiony na stadion olimpijski w stolicy kraju podczas ceremonii otwarcia igrzysk 23 lipca. W wielu regionach obowiązują jednak obostrzenia, które doprowadzają do odwoływania prób olimpijskich i innych zawodów sportowych.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze